Rosie007

Proč moje máma nemá ráda mého přítele?

Jsem s přítelem skoro 2 roky. Je mi 17, jemu 18, už skoro 19. Ze začátku jsem myslela, že ho má mamka ráda, ale poslední dobou to tak opravdu nevypadá. Když jsme spolu byli asi 10 měsíců, jel s nám přítel za babičkou. Mamka tam na něj byla pořád taková protivná.
Teď, když jsme spolu skoro 2 roky, jsem myslela, že už si na něj mamka zvykla, ale vůbec. Měli jsme teď trošku horší období, ale už je všechno v pořádku a je to jako dřív. Ale mamka se mě snad pokaždý, když přijdu od něj nebo tak, zeptá, jestli jsem s ním šťastná, že se jí zdám smutná atd. Přitom já jsem nikdy nebyla šťastnější!
Můj brácha má přítelkyni 5 let a 3× se rozešli a ta jeho přítelkyně mu dělala peklo, a pořád ji má mamka radši než mého přítele. Když navrhuje nějaký výlet, tak řekne, že pojedeme na výlet. Tak si vždycky řeknu> „Jooo, super.“
No a ona pak řekne: „Ještě s náma pojede i Lucka s Davidem.“ A já jsem smutná, protože ona s náma jezdí pořád někam a mamka se nikdy nezeptá, jestli by nejel můj přítel se mnou. Pak se vždycky ptám, jestli ho s sebou můžu vzít, a je to pro něj nepříjemný a cítí se tam nechtěný. Poraďte mi prosím, co dělat.
Ještě doplnim, že můj přítel je hodně podobný v povaze mému tátovi, se kterým se mamka rozvedla, tak možná to je problém. Ale když jsem se jí někdy zeptala, jestli jí můj přítel vadí, tak řekla, že ne :(

Nejlepší odpověď
ivzez

Rosie,
podle mne se maminka o tebe jenom bojí.
Přeje si, abys byla šťastná, a zřejmě si z nějakého důvodu nemyslí,
že by tomu tak mohlo být s tvým současným přítelem.

Ale to je jenom můj odhad.
Na přesný důvod se musíš zeptat své maminky, nikdo z nás jej nezná.

Z odpovědi Fgh si nic nedělej, jen se snaží být „vtipný“…

Další odpovědi
Nuk nuk

Nemůžete dělat nic jiného, než si o tom s mámou promuvit a zjistit, co a proč jí na Vašem příteli vadí. Možná že nic zásadního, možná o Vás má jen takové ty maminkovské obavy. Přeci jen ještě nejste plnoletá, a i kdybyste byla, ona je stále Vaše matka a Vy její dcera. A matky mívají o své potomky strach, i když je třeba bezdůvodný.
Nevím, neznám Vás ani přítele ani maminku, ale rozhovor s mámou by Vám mohl objasnit, proč k němu je tak negativní.

Danina65

Víš, ty jsi v sedmnácti ještě takové mimi, máma to asi s tebou myslí dobře, nicméně život máš jen jeden a je celý tvůj.:-)

anonym

Podle mě se tvá mamka snaží zatajit, že s tvým přítelem něco má, jinak to podle toho, co jsi napsala, nevidím.
Nepřeji ti to, ale možné to je, protože pokud ti tvůj přítel nikdy nic neudělal a tvé mamce také ne a vidí, že jsi šťastná, proč by na něj taková byla…

dubraro

Tvoje maminka má mnohem větší životní zkušenost než ty a proto možná na tvém příteli vidí nějakou vlastnost, kterou si ty neuvědomuješ ale která by vám v pozdějším soužití mohla vadit.

Fal

Nemá smysl spekulovat nad tím, jak to tvá mamka s přítelem má, když to ví jen ona sama. Existuje komunikace mezi sebou, ptát se na to cizích lidí, kteří u napíší jen své domněnky, ti nedá pravdivou odpověď, jak to skutečně je. To, že má někdo více zkušeností, neznamená že v řadách a v jednání má pravdu nebo, že jeho pravda je cennější, lepší. Je to jeho pravda, zkušenost, která se nevztahuje na životy druhých. Může svůj názor sdělit, ale každý si musí nakonec projít svým a poznat své npravdy a dle nich se rozhodovat.

anonym

ivzez, ty máš nějaký divný smysl pro humor, když ti přijde realita vtipná. Jsi dost naivní, tohle se ve světě děje normálně + stejně jak tu říkáš ty, je to jen můj odhad, a jestli ten můj odhad je pravdivý, aspoň nebude tolik překvapená, až se to dozví.

Nuk nuk

Situace, kdy matká „má něco“ s přítelem své dcery sice existují, ale zase to nebývá tak časté, aby to byl standardní jev. Chování matky, které Rosie007 popisuje naopak nic neobvyklého není, většinou jde o nesympatie nebo právě obavy o dceru – možná bezdůvodné, ale to už my nevíme.

anonym

Částečně souhlasím, ale nemusí mě tu paní ivzez hned takhle naivně napadat, jako že se to vůbec neděje.