Comanch

Proč mohou vietnamci prodávat prošlé potraviny a nikdo je nepokutuje?

Nejlepší odpověď
quentos

to byste na ně musel poslat ČOIku a to by (alespoň) pokutu jistě dostali (jenže ta má nejspíš práce tolik, že Vietnamce nechává bejt). Ale nebojte, na vietnamských tržnicích jsou čím dál častější policejní razie, vždy tam zabaví tuny padělků značkových oblečení, na potraviny určitě taky jednou dojde.

Další odpovědi
dědapetr

Proto že to lidé kupují a nestěžují si na ně.Kdyby nekupovali,tak by nemohli prodávat.Je to na těch lidech.

Hykam

Oni nemohou, ale prodávají.
To, že je nikdo nepokutuje je věc jiná.
Raději chodí na kontroly tam kde je to jednodušší.

anonym

Odpovím otázkou:proč češi prodávají prošlé potraviny?

anonym

Pokutují je také, ale jednak opravdu spíše ojediněle a hlavně nemají takovou publicitu.
Pro noviny je nějaká zapadlá večerka nezajímavá malá ryba, ovšem na známém obchodním řetězci si smlsnou. Kromě toho velcí obchodníci disponují kapitálem a lobby, umožňující různé formy ovlivňování, např. i v rámci konkurenčních záj­mů.

Deli

I kdyby jim tam kontrola přišla, bude to samé „nerozumim…“ a tak jdou radši tam, kde ví, že se před nimi klepou.

arygnoc

odpovím vám otázkou:

proč kupujete prošlé potraviny?

kdyby je nikdo nekoupil, neprodávali by je.

mosoj

Prodávat mohou, ale kupovat nemusím.
Nikdo to za mě hlídat nebude.
Z otázky cítím tak trochu závist.