Dismas

Proč mohamedánští muži nosí bílé háčkované čepice?

Nejlepší odpověď
annas

Nejen muslimové, ale i Židé nosí pokrývky pletené, děrované – není v nich v létě tak horko.

Židé nosí bílé háčkované čepice proto, že člověk má mít hlavu pokrytou, aby nestál před Bohem nahý. Vyjadřují tedy úctu k Bohu.
Během 20. století se stala velmi populární pletená nebo háčkovaná čepička (kipa sruga). Tyto pokrývky mohou být různých barev i velikostí. Velká výhoda pletených kipot je ta, že průduchy propouštějí čerstvý vzduch během např. horkého léta.

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Kipa

Podobně je to i u muslimů. Ti věří, že Muhamed má hlavu pokrytou, takže ho napodobují, z náboženských důvodů jde také o výraz úcty. .

Existuje široká škála muslimských čepic nošených po celém světě. Každá země nebo region mají obvykle jedinečnou pokrývku hlavy. Není to jen pokrývka bílá.

Háčkované – zřejmě jako u židů – v létě v nich není tak teplo.

https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Taqiyah_(cap)

Další odpovědi
Kepler

Protože nic hezčího ještě neznají, třeba bílou valašskou výšivku na batistu. Jsou to primitivové. Třeba doufají, že v Evropě si vydělají aspoň na kvalitní jeansy.

klumprt

Protože si myslí, že jim to sluší. Ovšem podobných exotů jsou všude spousty.