Avatar uživatele
zzzzz

Proč moderátoři zpráv dělají eeeeeeeeehhhhhhhhhhhhe­eeeeee?

Většinou čtu zprávy na internetu, dnes jsem je sledovala po dlouhé době v Televizi, na Primě a pak i na Nově. Byla to hrůza. Snad každý z moderátorů dělal mezi slovy eeeeehhhhhheeee a pak zas pár slov řekl a zase eeeehhhheee. Nedalo mi to a začala jsem je počítat, rekord eeeehhhheee byl 8 za jednu reportáž.
Vážně to zpravodajství v komerčních televizích takto upadlo?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? pusinka50, redy, anonym, anonym, marci1 před 3724 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
pusinka50

Já si toho taky všímám, když někdy sleduji zprávy v TV a to se ve mně vaří krev, když to „eeee ehm eeee“ slyším. Fakt mám vztek, ročiluji se, protože u mě to hrozně shodí kvalitu zpráv a divím se, že je možné, že takový moderátor/ka se i nadále ve zprávách objevuje

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

U některých je to skutečná pohroma a měli by se někde v ústraní naučit mluvit. Celkově mám pocit, že jejich rozhlasoví kolegové jsou na tom s mluvením podstatně lépe.
Také mám názor že je velkou chybou pouštět na obrazovku „hekajícího“ moderátora, který má evidentně problém s tím, aby našel vhodný výraz, nebo aby dokázal vyjádřit nějakou myšlenku (nedej Bože svou vlastní)..

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Bohužel je to tak a také důvod, proč si ty zprávy raději přečtu. Moderátoři nemají slovní zásobu, nedokáží v klidu a pohodě říct zprávu, i kdyby byla „smutná“. ☹

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Pravda, Prima s Novou, to je u zpráv komixtragedie a někde je tam 1 breptů král :)
Raději TV zprávy nesleduji, je to černá kronika a bulvár, podávaný s eeehhhhee ..
Asi „tlačenky“ :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Protože je nenaučili pořádně mluvit a vedení to nevadí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

sa opičia po havlovi.

moderátor s kultivovaným hlasovým prejavom má i potrebnú slovnú zásobu, pomocou ktorej vie pripravenú myšlienku podať.
na rozdiel od ľudí, ktorí nie sú zbehlí vo vystupovaní pred verejnosťou (či kamerou).

moderátor, ktorý ehmká, je na nesprávnom mieste a jeho zamestnávatelia by sa mali zamyslieť nad jeho výmenou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hamon

Jestli ti můžu přidat do „sbírky“, tak Borhyová mě fascinuje výslovností předložek na začátku řeči. „na – dlouhá pauza – začátku řeči“… :)
Důvod? Můžu jen hádat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Jo – je to jeden z důvodů, proč se na zpravodajství na komerčních kanálech nekoukám vůbec. Stěžejním důvodem je ovšem to, že jejich zprávy jsou čím dál ubožejší (´honba´ za pitomými ´senzacemi´, stupidity horem-dolem). A bohužel mám pocit, že ČT se už také ´nakazila´.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

A na ČT24 to je někdy ještě horší a to nepíšu o hostech, které si zvou. Vyjadřování v jednoduchých větách, i ta družíce si odmlkne méně často.

před 3724 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek