Zlatý

Proč moderátoři zpráv dělají eeeeeeeeehhhhhhhhhhhheeeeeee?

Většinou čtu zprávy na internetu, dnes jsem je sledovala po dlouhé době v Televizi, na Primě a pak i na Nově. Byla to hrůza. Snad každý z moderátorů dělal mezi slovy eeeeehhhhhheeee a pak zas pár slov řekl a zase eeeehhhheee. Nedalo mi to a začala jsem je počítat, rekord eeeehhhheee byl 8 za jednu reportáž.
Vážně to zpravodajství v komerčních televizích takto upadlo?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Já si toho taky všímám, když někdy sleduji zprávy v TV a to se ve mně vaří krev, když to "eeee ehm eeee" slyším. Fakt mám vztek, ročiluji se, protože u mě to hrozně shodí kvalitu zpráv a divím se, že je možné, že takový moderátor/ka se i nadále ve zprávách objevuje

Další odpovědi:

U některých je to skutečná pohroma a měli by se někde v ústraní naučit mluvit. Celkově mám pocit, že jejich rozhlasoví kolegové jsou na tom s mluvením podstatně lépe.
Také mám názor že je velkou chybou pouštět na obrazovku "hekajícího" moderátora, který má evidentně problém s tím, aby našel vhodný výraz, nebo aby dokázal vyjádřit nějakou myšlenku (nedej Bože svou vlastní)..

Zlatý

Bohužel je to tak a také důvod, proč si ty zprávy raději přečtu. Moderátoři nemají slovní zásobu, nedokáží v klidu a pohodě říct zprávu, i kdyby byla "smutná". :-(

Bronzový

Pravda, Prima s Novou, to je u zpráv komixtragedie a někde je tam 1 breptů král :)
Raději TV zprávy nesleduji, je to černá kronika a bulvár, podávaný s eeehhhhee ..
Asi "tlačenky" :D

Zlatý

Protože je nenaučili pořádně mluvit a vedení to nevadí.

Zlatý

sa opičia po havlovi.

moderátor s kultivovaným hlasovým prejavom má i potrebnú slovnú zásobu, pomocou ktorej vie pripravenú myšlienku podať.
na rozdiel od ľudí, ktorí nie sú zbehlí vo vystupovaní pred verejnosťou (či kamerou).

moderátor, ktorý ehmká, je na nesprávnom mieste a jeho zamestnávatelia by sa mali zamyslieť nad jeho výmenou.

Bronzový

Jestli ti můžu přidat do "sbírky", tak Borhyová mě fascinuje výslovností předložek na začátku řeči. "na - dlouhá pauza - začátku řeči"... :)
Důvod? Můžu jen hádat.

Jo - je to jeden z důvodů, proč se na zpravodajství na komerčních kanálech nekoukám vůbec. Stěžejním důvodem je ovšem to, že jejich zprávy jsou čím dál ubožejší (´honba´ za pitomými ´senzacemi´, stupidity horem-dolem). A bohužel mám pocit, že ČT se už také ´nakazila´.

Diskuze k otázce

anonym

A na ČT24 to je někdy ještě horší a to nepíšu o hostech, které si zvou. Vyjadřování v jednoduchých větách, i ta družíce si odmlkne méně často.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3363
Zlatý Drap 1797
Zlatý led 1452
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1113
Zlatý marci1 1080
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 653

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.