zzzzz

Proč moderátoři zpráv dělají eeeeeeeeehhhhhhhhhhhhe­eeeeee?

Většinou čtu zprávy na internetu, dnes jsem je sledovala po dlouhé době v Televizi, na Primě a pak i na Nově. Byla to hrůza. Snad každý z moderátorů dělal mezi slovy eeeeehhhhhheeee a pak zas pár slov řekl a zase eeeehhhheee. Nedalo mi to a začala jsem je počítat, rekord eeeehhhheee byl 8 za jednu reportáž.
Vážně to zpravodajství v komerčních televizích takto upadlo?

Nejlepší odpověď
pusinka50

Já si toho taky všímám, když někdy sleduji zprávy v TV a to se ve mně vaří krev, když to „eeee ehm eeee“ slyším. Fakt mám vztek, ročiluji se, protože u mě to hrozně shodí kvalitu zpráv a divím se, že je možné, že takový moderátor/ka se i nadále ve zprávách objevuje

Další odpovědi
anonym

U některých je to skutečná pohroma a měli by se někde v ústraní naučit mluvit. Celkově mám pocit, že jejich rozhlasoví kolegové jsou na tom s mluvením podstatně lépe.
Také mám názor že je velkou chybou pouštět na obrazovku „hekajícího“ moderátora, který má evidentně problém s tím, aby našel vhodný výraz, nebo aby dokázal vyjádřit nějakou myšlenku (nedej Bože svou vlastní)..

marci1

Bohužel je to tak a také důvod, proč si ty zprávy raději přečtu. Moderátoři nemají slovní zásobu, nedokáží v klidu a pohodě říct zprávu, i kdyby byla „smutná“. ☹

da ny

Pravda, Prima s Novou, to je u zpráv komixtragedie a někde je tam 1 breptů král :)
Raději TV zprávy nesleduji, je to černá kronika a bulvár, podávaný s eeehhhhee ..
Asi „tlačenky“ :D

Drap

Protože je nenaučili pořádně mluvit a vedení to nevadí.

arygnoc

sa opičia po havlovi.

moderátor s kultivovaným hlasovým prejavom má i potrebnú slovnú zásobu, pomocou ktorej vie pripravenú myšlienku podať.
na rozdiel od ľudí, ktorí nie sú zbehlí vo vystupovaní pred verejnosťou (či kamerou).

moderátor, ktorý ehmká, je na nesprávnom mieste a jeho zamestnávatelia by sa mali zamyslieť nad jeho výmenou.

Hamon

Jestli ti můžu přidat do „sbírky“, tak Borhyová mě fascinuje výslovností předložek na začátku řeči. „na – dlouhá pauza – začátku řeči“… :)
Důvod? Můžu jen hádat.

anonym

Jo – je to jeden z důvodů, proč se na zpravodajství na komerčních kanálech nekoukám vůbec. Stěžejním důvodem je ovšem to, že jejich zprávy jsou čím dál ubožejší (´honba´ za pitomými ´senzacemi´, stupidity horem-dolem). A bohužel mám pocit, že ČT se už také ´nakazila´.

anonym

A na ČT24 to je někdy ještě horší a to nepíšu o hostech, které si zvou. Vyjadřování v jednoduchých větách, i ta družíce si odmlkne méně často.