Proč mobilní operátoři nabízí aktivaci netu v MT všude?

Ale deaktivaci musíte pracně dohledat, u některých i volat.

Nejlepší odpověď
beer

Poněvadž je všude k dispozici a většina zákazníků jej chce.
Osobně mám zkušenosti s Vodafone, ten ale nikoho nikdy nenutil, v samoobsluze to zapneš, vypneš i změníš podle libosti..

Další odpovědi
zjentek

protože je to obrovský boom. App smartphonů vyžadují stálé aktualizace a ty zase potřebují síť, nejlépe bezdrátovou a kdekoli ,)
Jinak co se spec. čr týká, tak operátoři zde pochopili, že chovat se tak bezostyšně (ceny volání a sms) k lidem nepůjde donekonečna a že vsadit na data díky smartfounům nebude tak trapné, i když stejně výnosné. Proto taky lidé, pohybující se blízko hranic, doplácejí často za data, které si jejich smartfounek bnasává skrze zahraniční buňku, aniž by to třeba tušili (welcome sms, etc.) a to je záměr. Je to jeden z příkladů za všechny ,)