Beer4Real

Proč mobil Xperia nechce přehrát písničku v mp3?

přetahoval jsem kámošce pár skladeb z pc do Xperie X8 ale když sme to chtěli na mobilu přehrát napsalo to nelze přehrát formát není podporován. přitom mobil přehraje mp3 skladby poslané přes bluetooth.
nevíte kde je problém?
Doplňuji:
hej taky si říkám přece mp3 v mizerné kvalitě by přehrála aj moja kalkulačka z tržnice :)
hej ale videa to rozjede tak ty písničky předělám na avi a vyhraju :D

Nejlepší odpověď
badisko

to mi hlava vebere..u filmu bych si rekl zeje prekrocena penosova richlost to mi pise mobil …kdyz mam spravnej format tedy mp4…ale je v super kvalita..tak to mobil neskousne …kdyz ho predelam do stredni kvality tak jede normalne

Doplňuji:
tak ji to preformatuj..stahni tento program..http://www­.stahuj.centrum­.cz/multimedi­a/prevody_for­matu/format-factory/ ..je to vyborny program na prevod audio-video-a grafickych formatu..dale umoznuje ripovani DVD do video souboru ..dale ripovani audio CD..do hudebnich formatu…dale zmena velikosti souboru (strih videa) slouceni video a audio souboru..podpora mobilnich zarizeni…u slabsich pc tedy muzejnich exponatu jako(toshiba satelilite A10)muze pri convertovani dochazet k vetsi zatezi na pc…ne vsak nejak kriticke..
prevadi tyto video soubory- AVI,WMV,FLV,S­WF,Mp4,MPG,3GP
graficke v techto formatech-TGA,GIF,PNG,TIF,JPG BMD,ICO
audio soubory-MP3,OGG,AAC,WAV,MPG,a dalsi
je free v cestine..je staveny na windows… ale lze spustit i na linux pres wine…doporucoval bych neodlkikavat zbesile instalaci,, muze vam nabidnout k instalaci i toolbar tak zakazat ..vyhnete ze dodatecnemu odinstalovavani tohoto nechteneho hosta..co vic dodat snad jenze operacni systemy se meni a lidi prechazej na jine …ale format factory zustava ..:-).
ps;tady je domovska stranka ..http://www.pcfre­etime.com/ verze 3.00…nebo pokud mas jinej pouzi jinej…pak muzes pokud mate stejne (ale jinej vyrobce) SDmicro tak nahrat tu samou skladbu…na tvoji a dat ji k ni do mobilu ..a zkusit to prehrat..

Další odpovědi
cochee

Nahlédněte do manuálu k telefonu – ona není MP3 jako MP3, tento formát je charakterizován něčím, co se jmenuje bitrate, česky bitový tok. Program, který MP3 vytvoří, se musí nastavit na nějaký určitý bitový tok a podle toho je ten zvuk kvalitní, čím větší bitrate, tím je zvuk kvalitnější, ale za cenu toho, že MP3 pak zabírá víc místa. Typické bitrate jsou 64, 128 a 256 kbit/s. A pak ještě existuje modernější verze, kdy program kódující MP3 bitrate mění, „složitější“ pasáže songu kóduje ve vyšší bitrate, aby neztratil kvalitu, hudebně jednodušší zase nižším bitrate; takový song se pak označuje zkratkou VBR (Variable BitRate). V manuálu byste se měl dočíst, jaké bitrate Xperia podporuje a jestli vůbec podporuje VBR a pak zkontrolovat ony skladby, v jakém bitrate jsou zakódovány. A v neposlední řadě se může stát, že máte MP3ojky pojmenované v češtině, tzn. jejich názvy obsahují česká písmena s čárkami a háčky a to kupodivu i dneska může některým přístrojům dělat problém, takže takové songy přejmenovat – například název lidovápísnička.mp3 zkusit přejmenovat na lidovapisnicka.mp3

Beer4Real

haha badisko ty si tu v poslední době jak chodící reklama na Format factory :) já ten program mám už dlouho takže vím co umí ale tohle bude pro něho asi nejtěžší úkol všech dob. no pohraju si s ní a uvidím :)