SteveBlackCZ

Proč mnoho celosvětově známých počítačových her není na OS X?

Já vim, že uživatelů OS X není velké procento, ale na druhou stranu i tak je to druhý nejpoužívanější OS. Je snad pro vývojáře o tolik težší, aby měla hrá dostupnost i na jiné os, než je windows?

Odpovědi
Quimby

Protože mnoho celosvětově známých her používá DirectX knihovny. Ty vlastní microsoft a jsou jen pro Windows, takže kdyby chtěli vydat danou hru i na OSX, tak musí přejít na OpenGL, které funguje na OSX, Windows, Linux… Takový přechod by byl drahý a pro to malé procento se to vůbec nevyplatí. Nevím kde bereš údaje, že je druhý nejpoužívanější…
Samozřejmě nabízí se otázka, proč použivat DirectX, když je tu varianta, která je zdarma a funguje všude.