Monika01

Proč mně všichni vyčleňují z koletivu?

Dobrý den,

Ve třídě si připadám jako někdo „měně cenný“.
Všichni (válná většina) mně vyčleňuje z koletivu.
Třeba když se snažím jít mezi ně,tak oni " Vypadni, ty ne „
nebo když se nečemu všichni smějou (i já) tak mi řeknou "Ty se nesměj“
Prostě všechno co udělám je špatně. Už na to nemám nervy.
Nevím,proč mi to dělají,nic jsem jim neudělala… Asi to bude tím,že jsem jiná než ostatní (jsem introvert).

Nejlepší odpověď
melanie

Taky ve třídě máme takovou holku, která je introvert, s nikým se nebaví, na všechny se zle kouká a učitelé nás nutí abysme s ní byli např. ve skupině. Pokud se ale snažíš za ostatníma jít a bavit se s něma a oni nic, tak to je hodně blbý. Nemáte ve třídě někoho, kdo je opravdu hodný a přijal by tě ?

Další odpovědi
Klára K.

Jestli jsi introvert, tak nemáš nutně potřebu se začlenit do kolektivu, ne?
Prostě na ně kašli, přines si do školy třeba knížku, nebo tak… Můžeš to samozřejmě ještě zkusit, ale jestli se mezi nimi nenajde nikdo, s kým by ses mohla kamarádit, tak budeš muset čas ve škole trávit sama se sebou.
Pokud bys však chtěla kamarády, nemusíš si je nutně najít ve škole, můžeš zkusit jít do nějakého kroužku, na tábor…
Toť má rada :)

marci1

Bohužel na jednoho introverta připadají tři extroverti. Najdi si kamarády, se kterými si budeš rozumět a kteří Tě budou brát. 🙂

Nerevarin

Taky jsem si tak často připadal. Ne že by mě vyloženě vyháněli, ale nikam jsem moc nezapadal. Hlavně na střední. Základka byla ok. Introverti to mají vždy těžké, takový už je svět. Ve školních letech se ale lidé často chovají nestabilně, nezodpovědně a bezcitně. Často to přejde, nebo změní názor a začnou se s tebou bavit. Je to hodně těžký co prožíváš, ale pokud si jim něco neprovedla, tak to nejsi ty, která dělá něco špatně a neměla by ses tim trápit. Je to jejich blbost. Ćasto ani neni o co stát, být v takové společnosti která tě vyčleňuje. Zřejmě si tě nezasloužej a čeká na tebe někdo, kdo ti bude rozumět. V životě potkáš tolik kre..ténů, že se nemůžeš kvůli každému trápit.

anonym

Zkus si nají k sobě rovného,pak ti nebude nic scházet.
Kolektiv ve třídě těžko sama změníš.

lexx

Dřív jsem měl ten samý pocit, dojem, byl jsem pozorovatelem, ne účastníkem, ale potom pochopil že chyba bude nejspíš u mě…pozici v týmu si člověk musí často tvrdě vybojovat, prosadit se, třeba i tak že někomu dáš do držky nebo aspoň slovně ho zpacifikuješ cíleným argumentem, to zabírá. Najdi si někoho, přetáhni na svou stranu…
„Ty se nesměj“ ? Replikoval bych a proč se směješ ty, orangutane podělanej ? Jinak to nejde.

gecco

Jsi-li introvert – vykašli se na ně…
😉

postcd

protože si myslíš, že jsi jiná, nebo prostě nezapadáš

bolak

Já bych, kdyby mě někdo řekl něco co se mi nelíbí, reagoval tak že bych se na něj s úporným rykem vrhnul a pokousal bych ho do obličeje a do břicha.