Almolico

Proč mladší kluci teď furt hrají počítačové hry?

Vím, že je to pro ně zábava, hrají třeba s kamarády. Ale i tak… Nevidím na tom pozitiva. Bere to čas, peníze… Chci se hlavně zeptat na váš názor.

Nejlepší odpověď
lexx

PC hry ventilují agresivitu, podporují soutěživost…je to relativně neškodné a vyrůstá se z toho celkem brzo většinou bez trvalých následků, ale jsou i manažerské hry, řízení fiktivní firmy, marketing, strategická rozhodnutí, investice, úvěry, finance, tantiemy…kdo si hraje nezlobí asi tak

Další odpovědi
briketka10

Asi, proto,, že je to baví.
Taky si občas zahraji šachy zkus to taky,
nebo nějakou logickou hru je to zábava :D

_____________­_____________

arachis

Dnes taky hraje většina kluků fotbal a není
to dobou. Podívej se na plná hřiště a i já si
cvrnkala kuličky. Jen z toho člověk vyroste
asi tak.

Mc Merkurion

…no protože nic jinýho po ruce nemaj,až budou starší,budou si hrát s kamarádkama…

a co děláš ty pozitivního?

RyuzakiKate

Pokud si rádi občas zahrajou v rámci odreagování, není na tom nic špatnýho, když je to baví a mnohdy si člověk díky hře v angličtině rozšíří slovní zásobu. Já taky ráda občas hraju, ale nikoliv nic oblbujícího, musí to mít zajímavý příběh a chytnout mě to, stejně jako kdybys četla knížku nebo se dívala na film. Teď už na to skoro nemám čas, ale bývaly etapy, kdy jsem na to byla hodně upnutá, páč jsem tam měla kamarády, kteří mi v reálným životě chyběli. To je pak hned…
No ale u někoho to je zkrátka z pohodlnostních důvodů, nic jinýho by je zřejmě nebavilo, jelikož už je to stačilo zdegenerovat natolik, že už na nic jinýho nemyslej. S takovejma nemá cenu se ani zahazovat.

arachis

Je to dobou. Před 60-ti léty by se dalo zeptat, proč kluci hrají jenom kuličky a fotbal?

sisinec123

Zase tyhle otřepané názory ohledně počítačových her… :( Proč si všichni myslí, že to je jen negativní činnost? Jak už psali někteří pode mnou, zmírňuje to agresivitu (když ve hře někoho zmlátíš, tak potom nemáš potřebu to udělat v realitě :D ), rozvíjí kreativitu, zlepšuje to postřeh a dokonce jsem někde četla, že hráči se dokáží soustředit najednou na více věcí než obyčejný člověk, co hry nehraje. Jasně, bere to čas i peníze. Ale je to prostě koníček. Tebe taky určitě něco baví a věnuješ se tomu, ne? Dáváš tomu čas a určitě i ty peníze (např. když tě baví nějaký sport, tak potřebuješ nějaké vybavení. To si jen tak nevykouzlíš. Musíš si ho taky koupit. Je to stejné.) Ty chodíš ven s kamarády a on/ona hraje s kamarády. Nevidím v tom problém :) Pak jsou lidi ještě jako já: hrají sami :D