Avatar uživatele
alexandra

Proč mi zůstává na flešce málo místa?

Občas se mi stává,když vymažu všechna data na flešce,nic tam není vidět,ale je volná jenom polovina GB,např z 8GB mám volných jenom 5 GB. Jednou se mi stalo,že jsem v práci pouštěla nějakou prezentaci na televizi,a naskočili mi tam soukromé fotky,které tam byli před půl rokem a dávno jsem je vymazala a v PC se vůbec neukazovali. Vím,že to mám znovu naformátovat,ale tím si vymažu i to ostatní. A chtěla bych vědět,proč to tak někdy mám a někdy ne.Děkuji za odpověď

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? anonym, johana 56 před 3415 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kelt

Doporučoval bych připojit flešku k počítači a všechno zkopírovat do PC do určeného adresáře. Protřídil bych všechno a nepotřebné bych na flešce vymazal. Tak budu mít v záloze na PC všechny soubory a flešku budu mít k potřebě.
Jedna z možností, proč to tak je , je ta, že při zapojení flešky k PC je dotaz – například, zkopírovat, přehrát všechny soubory a pod. To se mi taky stalo a pak jsem měl některé soubory několikrát. Takže připojit flešku, neprovádět žádnou instrukci – v zadání a prohlédnout si obsah disku Tak by se měl obsah vyčistit – převést do určeného souboru. Pak třeba formátovat disk atd.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
quentos

Před tak radikálním krokem, jako je formátování (které jsem jako běžný uživatel flešky v životě nepotřeboval) bych zkusil něco mírnějšího: mohou tam být zbytky starých souborů, mohla by pomoci defragmentace disku (v okně Tento počítač kliknu na jednotku pravým tlačítkem > zvolím Vlastnosti > karta Nástroje > Defragmentace dis­ku)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Hlada

Také doporučuju zkopírovat a zformátovat. Je to ale jen pokus. Funkční fleška formátování nepotřebuje a defragmentaci už vůbec ne. Ta u elektronických pamětí postrádá smysl. Nejspíš bude vadná.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

poškodenie fat-tabuľky, ktoré spôsobuje spomínané problémy, spôsobuje „vytrhnutie/vy­trhávanie“ flešky z počítača.
pred odpojením flešky treba striktne dodržiavať postup „bezpečne odebrat hardware“ a problémy pominú.
je to iba otázka zvyku (a pár sekúnd).

náprava poškodenej fat-tabuľky je možná iba formátovaním.
pre prípadnú záchranu dat doporučujem program Restoration ( http://www.slu­necnice.cz/sw/res­toration/ ).

;-Q

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

  1. Zkontroluj, zda máš povoleno zobrazování skrytých a systémových souborů. Pokud ne, zapni.
  2. Proveď windowsovskou Kontrolu disku – přístupno přes místní menu jednotky, Vlastnosti/záložka Nástroje/Kontrola chyb (tento název může být v různých verzích Windows různý).
  3. Do budoucna se řiď velmi dobrou radou arygnoce, nevyndavat flešku z USB bez softwarového „odpojení“ – ikonka v systemtrayi, tj. u hodin.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dochy

Quentosi: Na flash paměti bych se snažil defragmentaci vyhnout. Na flash nemá smysl, pouze přepisuje data z místa na místo, čímž se zkracuje životnost. To už je to formátování podstatně příznivější operace.

před 3415 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek