alexandra

Proč mi zůstává na flešce málo místa?

Občas se mi stává,když vymažu všechna data na flešce,nic tam není vidět,ale je volná jenom polovina GB,např z 8GB mám volných jenom 5 GB. Jednou se mi stalo,že jsem v práci pouštěla nějakou prezentaci na televizi,a naskočili mi tam soukromé fotky,které tam byli před půl rokem a dávno jsem je vymazala a v PC se vůbec neukazovali. Vím,že to mám znovu naformátovat,ale tím si vymažu i to ostatní. A chtěla bych vědět,proč to tak někdy mám a někdy ne.Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
Kelt

Doporučoval bych připojit flešku k počítači a všechno zkopírovat do PC do určeného adresáře. Protřídil bych všechno a nepotřebné bych na flešce vymazal. Tak budu mít v záloze na PC všechny soubory a flešku budu mít k potřebě.
Jedna z možností, proč to tak je , je ta, že při zapojení flešky k PC je dotaz – například, zkopírovat, přehrát všechny soubory a pod. To se mi taky stalo a pak jsem měl některé soubory několikrát. Takže připojit flešku, neprovádět žádnou instrukci – v zadání a prohlédnout si obsah disku Tak by se měl obsah vyčistit – převést do určeného souboru. Pak třeba formátovat disk atd.

Další odpovědi
quentos

Před tak radikálním krokem, jako je formátování (které jsem jako běžný uživatel flešky v životě nepotřeboval) bych zkusil něco mírnějšího: mohou tam být zbytky starých souborů, mohla by pomoci defragmentace disku (v okně Tento počítač kliknu na jednotku pravým tlačítkem > zvolím Vlastnosti > karta Nástroje > Defragmentace dis­ku)

Hlada

Také doporučuju zkopírovat a zformátovat. Je to ale jen pokus. Funkční fleška formátování nepotřebuje a defragmentaci už vůbec ne. Ta u elektronických pamětí postrádá smysl. Nejspíš bude vadná.

arygnoc

poškodenie fat-tabuľky, ktoré spôsobuje spomínané problémy, spôsobuje „vytrhnutie/vy­trhávanie“ flešky z počítača.
pred odpojením flešky treba striktne dodržiavať postup „bezpečne odebrat hardware“ a problémy pominú.
je to iba otázka zvyku (a pár sekúnd).

náprava poškodenej fat-tabuľky je možná iba formátovaním.
pre prípadnú záchranu dat doporučujem program Restoration ( http://www.slu­necnice.cz/sw/res­toration/ ).

;-Q

cochee

  1. Zkontroluj, zda máš povoleno zobrazování skrytých a systémových souborů. Pokud ne, zapni.
  2. Proveď windowsovskou Kontrolu disku – přístupno přes místní menu jednotky, Vlastnosti/záložka Nástroje/Kontrola chyb (tento název může být v různých verzích Windows různý).
  3. Do budoucna se řiď velmi dobrou radou arygnoce, nevyndavat flešku z USB bez softwarového „odpojení“ – ikonka v systemtrayi, tj. u hodin.

Dochy

Quentosi: Na flash paměti bych se snažil defragmentaci vyhnout. Na flash nemá smysl, pouze přepisuje data z místa na místo, čímž se zkracuje životnost. To už je to formátování podstatně příznivější operace.