Ludvigo

Proč mi Winzip ze 7,43 GB složky při zkomprimování udělá 7,42 GB složku?

Nejlepší odpověď
cochee

Protože komprimuješ 7,43 giga něčeho, co už je samo o sobě komprimováno, například typicky fotky v .jpg a filmy v jakémkoliv formátu.

Další odpovědi
BANAN93

http://kb.win­zip.com/kb/en­try/104

přeloženo překladačem google :

Některé typy souborů komprimovat lépe než ostatní. Některé datové soubory, například textové soubory, obrazové soubory ve formátu BMP a některé databázové soubory styl textu lze často komprimovány o 90% nebo více. Tam jsou některé další typy souborů, jako jsou programové soubory, které mohou komprimovat o 50% nebo tak nějak.

K dispozici jsou také další typy souborů, které často není dobře stlačují. Například, většina multimediálních souborů nekomprimujte moc, protože již existují ve vysoce stlačeném stavu. Tyto typy souborů se obvykle používají účinné postupy pro kompresi dat v nich obsažených. Příklady zahrnují, ale nejsou omezeny na, grafické (obrázek) soubory (GIF, JPG, PNG, atd), hudební soubory (MP3, WMA, atd) a filmových souborů (AVI, MPG, atd.) Soubory, které jsou stlačené, protože tyto příklady jsou, obvykle nemohou být stlačena více ve významném rozsahu. Proto takové soubory nedostanou mnoho, pokud vůbec, menší, když jsou přidány do souboru ZIP (ZIP nebo Zipx).

Byste vidět podobný nedostatek komprese, když se zipem některé soubory pomocí maximální komprese a pak dodal, že Zip soubor do jiného souboru Zip. Tento druhý soubor Zip by neměla být podstatně menší než první (to může být i o něco větší). Opět platí, že je to proto, že data v původním souboru zip je již komprimován. Některé soubory dokumentů, včetně těch, které vytvořil Microsoft Office, jsou ve skutečnosti Zip soubory s příponou vlastního souboru.

Existují i ​​jiné typy souborů, které nejsou dobře komprimovat. Například určité typy šifrovaných datových souborů, jako například ty, které používají domácích finančních programů a některých tabulkových produktů, nebudou komprimovat moc.
Pokud používáte WinZip 12 nebo novější s JPG souborů, můžete použít nejlepší metoda a kompresi JPG souborů až o 20% více bez ztráty kvality. S tímto nastavením bude WinZip použít formátu JPEG kompresi se svými soubory JPG a výsledkem bude ZIPX soubor. Pokud plánujete sdílet tyto soubory ve formátu ZIP s ostatními, měli byste si být jisti, že oni jsou také pomocí WinZip 12 nebo novější.

Opět platí, že pokud vytvoříte soubory ve formátu ZIP a zobrazit soubory, které nemohou být výrazně komprimované, je to pravděpodobně proto, že již obsahují komprimovaná data nebo jsou šifrována.

Pokud byste chtěli sdílet soubor nebo některé soubory, které nejsou dobře komprimovat, můžete:

E-mailové fotograf zip a jejich velikosti
Použít WinZip Express Explorer zip souborů, nahrát na cloudové služby, a poslat odkaz ke stažení e-mailem
Poslat e-mailem odkaz na soubory, které jste již nahrán na cloud služby

Ludvigo

Jde o video mp4.
Takže to nijak asi nezmenším co?

cochee

Ne, nezmenšíš. Maximálně pro určité účely bys mohl archiv rozdělit na víc dílů, například budeš-li chtít použít internetové uložiště, které nějak omezuje maximální velikost uloženého souboru. Pokud ti jde jen o to, ať to zabírá méně místa na disku, tak samozřejmě rozdělení na víc dílů nemá smysl.