WeeBear

Proč mi vepřové maso nezměkne?

S žádným jiným masem nemám problémy. Vepřové (vyjma panenky) mi ale nezměkne nikdy. Můžu ho klepat jak dlouho chci, z kýty ještě dělat co nejtenčí plátky, vařit (dusit, péct,..) ho můžu také jak dlouho chci (nebo dokud při pečení nezačne vonět jinak, než má) a stále je tuhé jako kámen. Tedy, dobré je, jíst se dá, ale nedosáhnu nikdy takové měkkosti, jako například v restauracích, školní jídelně, nebo jako mamka. ☹

.. Nevíte, kde mohu dělat problém? Podle všeho bude asi v samotné přípravě masa ještě před tepelnou úpravou. ☹
Doplňuji:
Hanulko, možná máš pravdu, na vlákna se zaměřím. Avšak se mi to stává i při kupovaných nakrájených řízcích v obchodě a ty jsou většinou podél vlákna, co si pamatuju poslední. Každopádně moc děkuji za radu, zaměřím se na to. 🙂

Nejlepší odpověď
Drap

Vlákna mohou být jeden problém. Další věcí je, že pokud místo kýty, která je poměrně suchá vezmeš krkovici a naložíš, popřípadě naklepeš, tak se vlastně ani nemůže dost dobře stát, že by maso bylo tuhé. Obdobný problém je pokud kýtu i pečeš. Ta jde sice upéct do měka, ale nesmíš spěchat, pomalu a stále podlévat

Další odpovědi
hanulka11

Tak to nechápu , možná krájíš maso po vlákně pak je stále takové…no nedá se ukousnout , rozžvýkat.
Maso musíš krájet přes vlákno a pak je to radost si na něm pochutnat. Pokud to tak děláš pak netuším, kde je zakopaný pes.
I když dělám pečeni …peču maso v kuse je měkoučké . Jisté je že to chce čas, cca hodinu i déle .
Doplňuji:
Opravdu někdy u řezníka uříznou maso, že si říkám …to snad nemůže ani přeci být možné…neznají nic o mase .Tak to pak řeknu ,že to nechci . Poruč si vždy pěkný kousek, aby se ti dobře krájel, vždyť si to platíš, tak chceš za svoje peníze kvalitní zboží. Nedej se odbýt.

briketka10

dělám krkovičku a plecko na sádlíčku a mám je pokaždý tak měkoučký a křehoučký, vlákno sem vlákno tam, nikdy na to nekoukám !!