Proč mi ryby stále umírají?

Zdravím, nedávno jsem postavil akvárko, zhruba 45 litrové. Vložil jsem tam filtr, písek, kameny, rostliny, teploměr a topítko. Druhý den jsem koupil 4 rybičky, pak ještě pár dalších, celkově tam je 5 různých druhů po párech a 3 paví očka. Po pár dnech se některé ryby začaly chovat zvláštně. Skoro se nehnuly, a když ano, tak takovým divným, jakoby skákavým stylem. První dny byly v pohodě, hnaly se po celém akvárku, vždy se honily obě stejné ryby, nikdy jsem neviděl, že by útočila ryba na jiný druh ryby. Po pár dnech ty rybky uhynuly a nevím proč. Svítím celý den, kromě noci, ryby jsou za dveřma, takže tam přímé světlo nedopadá, ale tma tam není, teplota se pohybuje okolo 22-23°C, krmím každý večer. Je to málo? Dělám snad něco špatně? Klidně se ptejte na cokoliv, rád odpovím, hlavně, ať konečně vím, co mi tu zabíjí ryby. :)

Odpovědi:

Bronzový

Co to je za ryby? Některé chtějí teplejší vodu, až 28 stupňů. Nejsou kameny z vápence? Pročti si info na www.akvarko.cz nebo se tam můžeš i poradit.

Zdroj: http://www.akvarko.cz

Zlatý

Musíš se ještě naučit měřit alespoň pH a tvrdost vody, možná že ještě něco navíc.

Pokročilý

Nepoužívej vodu z kohoutku bývá v ní chlor. nech ji pár dní odstát a pak třeba po týdnu dát rybičky, když koupíš rybičky hned je do akvária nedávej, nech je třeba dva dny jinde. Nejlépe je nechat teplotu vody současnou s pokojovou . Paví očka jsou nenáročné rybky právě. My nepoužíváme žádné chemie, žádná měření a pohoda. Jen občas někdy vzduchování a krmení. Někdy jim rozsvítíme večer akvarijní lampičku, ale to už musí být. Jinak nic a jsou stále v pohodě a moc se jim daří.
Ono hned po přinesení z obchodu a nalít to do akvaria není vhodné, jsou ty rybky trošku v šoku.
Hlavně si také chce zjistit jaké druhy mohou být spolu a jaké ne. Třeba Líbající Čichavec, Sumečka tam můžeš mít, různé Mečounky. Bacha na larvu Vážky, ta sežere všechny rybky za noc.Jako nám,když jsme si ji přinesli s Dafniemi z přírodní bažiny. Jinak Dafnie jsou také pro rybky dobré. Je to i legrační pak v tom akvariu.
Jaké je to akvárium?Lepené? Pokud jsi lepil záleží, co jsi použil!

Kdo Vám zabíjí ryby? Vy
Nejde založit jeden den akvario a druhý den tam šupnout ryby. Akvarko se zabíhá několik, alespoň dva týdny, až pak dáte ryby.
Mohl jste si něco přečíst :-(

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zvířata

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1074
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 280
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.