Avatar uživatele
Michal Kole

Proč mi prodavačka v obchodě šacuje tašku, když mají kamerové systémy a může se podívat zda jsem kradl nebo ne ?

Doplňuji:
Ale jeden zajímavý efekt by to mělo počkat na policii České republiky.

Policie by Vás prohledala, nic by nenašla a hned by šlo na prodavačku podat trestní oznámení za křivé obvinění, omezování osobní svobody, urážku na cti (protože v očích ostatních nakupujících jste zloděj).

To už jsou tři trestné činy, a zajímalo by mě, jak by se na toto prodavačka tvářila, když by musel opustit kasu a jít s pánama od policie a se mnou na služebnu k sepsání trestního oznámení.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4246 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Reuef

prodavacka ani nikdo jinej krome policie ti osobni prohlidku tj. i prohlidku veci co mas u sebe udelat nesmi

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
beer

Prodavačky, ale většinou pověřený pracovník se mají ptát (a zpravidla to tak dělají) „Smím vidět obsah vaší tašky?“, případně podobným dotazem. A záleží jen na kupujícím co řekne.
Pokud zvolí ne, musí pak většinou vyčkat do příjezdu policie. Pokud odejde, násilím ho nikdo nezastavuje. Jestliže nekradls a dáš svolení ke kontrole nákupu, je to přece otázka chvilečky. Takže příště poslouchej pečlivěji co říkaji..
Zkušenost

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?www Nahlásit


Avatar uživatele
venkovan

Prodavačka nešacuje o své vůli, ale z nařízení vedení obchodu. Když to neudělá, přijde o bonusy.
Je třeba jí slušně odmítnout a požádat o zápis, že s kontrolou nesouhlasíš, případně sám zavolat Policii ČR aby provedla kontrolu. Tu chvilku než přijede vydržet u pokladny.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
baghira

Prodavačka nahlédne do tašky jen když jí to sám dovolíš – je to jednodušší a rychlejší, než kdyby tě nechali zadržet ostrahou do příchodu policie.

Ovšem nejlepší řešení je nekrást..
Doplňuji:
Všichni, co doporučují policejní akci:
Z hlediska zákona máte pravdu, ale opravdu byste byli ochotní čekat třeba 15 – 20 minut na příjezd PČR, než to vyřídit s prodavačem během pěti sekund? Potažmo když jste nic neukradli?

Upravil/a: baghira

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ze zkušenosti vím, že některým prodavačkám stačí, když jim vzhledově nesedíte. Hrabat v tašce se vám nesmi, pouze nakouknout s vaším souhlasem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
RedC22

Tak si to nenech líbit. Řekni, že se od ni prohledat nenecháš (smí tě prohledat pouze pokud s tim souhlasíš) a ať zavolá policii, že tam s ní klidně počkáš, než dorazí. Pokud si nic neukrad, tak v nejhorším případě Policie přijde, prohledá tě a nic nenajde.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Teoreticky máte ve všem pravdu, ale velmi by Vám prospělo pracovat nějaký čas na pozici té prodavačky. Vy si totiž vůbec neumíte představit jak tvrdý chleba má. Jinak byste v sobě našel kousek lidského pochopení a ustál i to, že máte-li čisté svědomí, klidně si do tašky necháte nahlédnout. Obvykle nebývám škodolibý, ale Michale vy si pořádně natlouci ústa a získat zkušenost, že život není nikdy černobílý potřebujete jako koza drbání.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

Právě třeba viděla něco na kameře ,tak se chce přesvědčit .

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jpau

Když jsem viděl Tvojí fotku tak je mi hned jasný proč to dělá. Společně s Tvým přístupem k vodě, resp. sprše (Zdroj: http://exotope­dia.org/wiki/Michal_Ko­lesa) si dovedu představit, že si tě prodavačka zařadí do skupiny lidí, kteří v obchodě obvykle kradou.

Jinak – v jednom obchodě jsem četl výňatek ze zákona, kde bylo že v případě důvodného podezdření může prodavač podezdřelého zadržet do příjezdu PČR (přijde mi to docela reálné, protože když vidím na kameře, že člověk něco zcizil do 5k – tzn. není to trestný čin, nechám ho odejít tak to policie víceméně neřeší – protože je to přestupek). Jestli je to pravda nevím. Řeším to tak, že v obchodě nekradu a nikdo po mě nechtěl vidět víc než vozík – tzn. ukázat že vše jsem dal na pás…
Doplňuji:
Špatně jsem nalinkoval zdroj: http://exotope­dia.org/wiki/Michal_Ko­lesa

Upravil/a: jpau

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Nakupování