Bajt

Proč mi při přetaktování nechce naběhnout systém nebo na mě vyskočí BlueScreen ?

Dobrý den,

K vánocům jsem si koupil novou sestavu. Základní deska má integrované přetaktování (je to MSI 760GM-E51) a dokáže zvýšit frekvenci až o 20%. Na tom by nebylo nic špatného :) ,ale pokud chci taktnout můj procesor (AMD Athlon II X3 445), tak v BIOSu vše vidím správně (že se frekvence po přetaktování zvedla ze 3.1 GHz na 3.72 GHz), ale při spouštění systému na mě vyskočí BlueScreen nebo se systém prostě nenačte. Nemáte s tím někdo zkušenost ?

Předem děkuji za odpovědi ;)

Nejlepší odpověď
anonym

Přetaktování chce trochu cit.

To že umí deska zvýšit takt až o 20% ještě neznamená že to zvládne procesor, který pro tak vysoký takt NEBYL určen.

Pokud to přeženete, dopadne to tak že počítač nebude stabilní (a setkáte se s chybou BSOD)

.. pak vám nezbude, než v biosu takt zase pokorně snížit, nebo sehnat lepší chlazení procesoru.

Další odpovědi
miket

Tím, že zvětšuješ frekvenci CPU, také zvedáš frekvenci, ostatních sběrnic. Tak nejspíš tu vysokou frekvenci někdo nezvládá, třeba paměti, proto ti nelze nastartovat, nebo se ti vyhodí BlueScreen. Tož musíš po každém malém krůčku při zvýšení frekvence otestovat stabilitu pc.