Proč mi při posouvání stránky kolečkem myši stránka přeskakuje nahoru a dolu?

Objevil se mi problém. Když používám kolečko myši a chci třeba rolovat stránku, nebo přiblížit něco i ve hře, často to přeskakuje a stránka nebo hra je posouvají opačným směrem. Vždy na přeskáčku, chvíli se to posouvá naho a ve vteřině zase nahoru a pořád dokola. I po restartování počítače to tak je. Už se mi to někdy v minulosti stalo i s jinou myší, ale samo to po delší době přešlo. Ale nevíte, jak se toho dá zbavit hned? Celkem to rozčiluje
Doplňuji:
česílko – vyzkoušela jsem, ale nic se nezměnilo, stále se to tak sekavě posouvá nahoru a dolu

pájo – to ne, kolečko přimáčklé není a když kolečkem točím, tak ani nehýbu myší a přesto se to tak sekavě posouvá dál

  • zkoušela jsem jinou myš, vypadá to, že problémy způsobuje jen ta jedna myš. Taky jsem zkoušela ovladač myši odinstalovat a nainstalovat, ale stále to takhle blbne :(

Není chyba třeba někde v tlačítku klávesnice? Například tu a tam omylem zmáčknu tlačítko „insert/scroll“ a scroll je přece rolování…ale když to tlačítko zmáčknu znovu, tak to nic nenapraví, ale třeba jestli nějaké jiné tlačítko něco podobného nezpůsobuje s interakcí s myší

Nejlepší odpověď
Bedy

S tímhle jsem se párkrát už setkal. Pomohlo myš rozdělat a vyčistit. Samozřejmě i kolečko.
U své myši jsem si dokonce musel vzít kousek izolepy (nebo můžete vzít i papírek) a podložit tím tyčku kolečka – ono ten plast se „obrousil“ a tak „blbnul“. je to trošku „patmatovské“, ale s tímhle už jedu takle asi rok a něco.

Další odpovědi
Pájo

A nemáte na myši kolečko přimáčknuté, tzn., že jste si aktivovala automatický posun ovládaný nikoli kolečkem samotným, ale ovládaný pohyby celé myši?

anonym

V nastavení – ovl. panely – myš. Zkusit změnit citlivost na tlačítka, řádkování kolečka, přeinstalovat ovladač.