s1066

proč mi při bouřce zkysl vývar v lednici

Nejlepší odpověď
mosoj

Tady je moje odpověž doby dávno minulé. Třeba na ten vývar také bude něco sedět.

Tak jsem si připoměl svoje dětství. Ano v bouřkovém období jsme mívali k večeři často kyselé mléko, které se ve spíži srazilo při bouřce ( ono se srazí i v chladničce). Každá hospodyně to tenkrát znala.
Přiznám se ale , že nevím co způsobuje, že se kasein a další proteiny ve mléce sráží zrovna při bouřce a jsem chemik. Trochu se po tom poohlédnu.
Když se nad tím zamyslím je to chemická reakce jako každá druhá. Na chemické reakce má vliv i tlak. Zřejmě je iniciací pro sražení mléka změna tlaku při bouřce, která určitě je.

Doplňuji:
Jediné co jsem dohledal, je že kyselé srážení mléka ( ono je i sladké) způsobuje změna elektrického potenciálu. Což se při bouřce určitě děje.

Doplňuji:
Děkuji za ohodnocení mé snahy.

Další odpovědi
anonym

Jak dlouho tam byl před bouřkou :).

anonym

Pokud ve vývaru byly zavařené nudle,mohlo se to stát!
Doplňuji:
Někdo o voze,Mosoj o koze.

honza19hk

s tím ale nemá bouřka nic společného,pokud vám ovšem šla elekrika.Jinak by ti to nezkejslo.

hanulka11

mléko by ti mohlo zkysnout ,ale vývar -...... to jsem neslyšela