zizala25

proc mi novy dvd prehravac neprehrava nejake filmy a ten stary to dela bez problemu

Nejlepší odpověď
Bedy

Záleží, které formáty nový DVD přehrávač podporuje – vím, že řada přehrávačů, zvláště těch drahých značkových, má problémy s formátem DivX, ale i dalšími.
Proto než něco stáhnete, tak se ujistěte, v jakém formátu to je a porovnejte to s přehrávačem, zda-li ten formát podporuje.
Většinou formáty jsou nalepené nebo natisknuté přímo na přehrávači nebo není problém kouknout do manuálu či na internet.

Nejbezpečnější volba je formát MPEG2, to přehraje snad každý přehrávač, s MPEG-4 taky většinou není problém. Naopak DivX nebo Xvid nemusí přehrát každý přehrávač.

Nejlepší podporu formátů mají levnější přehrávače ze super/hypermarketu, co stojí někde ani ne tisícovku, ty snad přehrají vše, co vím ze zkušeností, sám jeden takový přehrávač mám. Je to nějaký SIlvercrest a funguje mi bez problému už asi 6–7 let.

Další odpovědi
fandosaurus

Nejdříve napište typ přehravače, předpokládám že by to mohlo být formátem videa.

Hlada

Stáhněte si odněkud MediaInfo, z kterého zjistíte formát videa a ten pak porovnejte s formáty, které přehrávač podporuje.

Zdroj: http://www.slu­necnice.cz/sw/me­diainfo/

anonym

Ono to může být že nějaké přehrávače mají ochranu proti nelegálním věcem = pálená DVD