hubickova

Proč mi nejdou tisknout obrázky na tiskárně?

Tiskárna je sice starší Canon PIXMA ip 1500,ale psané dokumenty tiskne dobře,proč ne obrázky?Mám si něco stáhnout k tiskárně?
Doplňuji:
Asi jsem to popsala nepřesně – obrázky jdou vytisknout,ale jde to špatně vidět – třeba chci si vytisknout trasu z Mapy.cz a jde vidět jen zvýrazněná trasa a nic víc-ulice a další

Nejlepší odpověď
gecco

Je to rozbitý!!! – viz známý vtip na téma ´blázni´…
___
Hele – tiskneš obrázky ze stejnýho programu, jako „psané dokumenty“??? – asi né, viď? – takže:

  1. Z jakého programu ti tiskárna nechce tisknout a jak ji tam máš nainstalovánu (a nastavenu)?
  2. Zkoušela jsi tisk grafiky i z jiného programu?
  3. Co to – namísto tisku, hlásí? (nebo se prostě nic neděje? – co je v tiskové frontě)?
  4. Jaký máš OS?

___
Pokud některou z otázek neumíš zodpovědět, klidně se (v Diskusi) ptej – kudy na to.
Pokud ale neumíš zodpovědět žádnou – zavolej si někoho znalejšího (servismena) – auto bys asi taky neopravovala podle rad mailem, ne?
😉
Doplňuji:
A to je jiná…
😉

  1. nastav si sytost tisku (někde v nastavení – Kvalita tisku, zřejmě tam máš nastaveno ´náhled´ nebo něco podobného – nastav Vysokou kvalitu)
  2. mohou být ´přischlé´ hlavy, pokud nepomůže 1. vyčisti je

Další odpovědi
ivzez

Pro tisk z Map.cz doporučím použít odkaz
pro tisk (v pravém dolním rohu mapy).
Pak by se mapa měla vytisknout kvalitně.
(Alespoň mně to tak ještě nedávno fungovalo.)

Přímo s touto tiskárnou zkušenosti nemám, ale u jiných starších tiskáren
jsem obrázky musela tisknout „jako fotografii“ (bylo to někde v nastavení
vlastností tisku, ale z hlavy už přesně nevím, kde přesně to hledat).

mosoj

Otázek jak u výslechu. Každá Canon tiskárna má volbu v menu „údržba“ testovací vzorek trysek. Vytiskni ho a napiš co ti to vytisklo. Pokud nebude tento tisk kompletní, nemáš barvu nebo jsou zaschlé trysky tiskové hlavy.
S OS to nemá nic společného. Všechny volby se volí v ovladači tiskárny. Tiskárna má dvě kazety. Jednu černou (pigmentovou) pro tisk černobílého tisku a jednu barevnou společnou pro všechny tři barvy C,M Y ( dyje) !!! Pokud tiskneš bez barvy jsou zřejmě již příslušné trysky caput.