ReHu

Proč mi nejdou stránky www.google.com a vždycky se přesměrují na www.google.cz?

Doplňuji:
Na obrázky se přesměrovat umím, ale je to cz a ne com.

Nejlepší odpověď
anonym

je to tak pouze z estetických důvodů … češi jsou zvyklí na .cz a to je celé … google na adrese google.com se vždy pokusí rozpoznat odkud pocházíte a podle toho nastavit jazykové prostředí vyhledávače a přesměrovat na domenu odpovidajici místním zvyklostem 🙂

každopádně technicky jsou to jenom dvě doménová jména odkazující na tutéž službu …

pokud vám jde o změnu jazykového nastavení, nestačí jen zadat com místo cz …
klepněte dole vpravo na odkaz „Google.com in English“ pokud vám z nějakého důvodu optimalizace pro českou republiku nevyhovují.

Další odpovědi
Miroslavst

To nevím, ale pokud ti jde o toto, tak tady to je:

http://images­.google.cz/im­ghp?hl=cs&tab=wi

v nastavení máš češtinu tak asi proto.
http://images­.google.cz/pre­ferences?hl=cs

Jahoda

Vidím, že nejsem jediná, kdo toto postřehl. Též by mě zajímalo, co je příčinou…

iq

Netuším,ale tipnul bych si,že je to dáno ip adresou