Avatar uživatele
Fidel

Proč mi nejdou programy v televizi? Nikdy s tím nebyl problém, přijímám přes SET-TOP-BOX a je to správně zapojené.

V poslední době – cca 14 dní mi zrní a nejdou zapnout programy na mé TV. Objeví se např. není signál. Nikdy před tím s tím problém nebyl. Vše je správně napojeno a nevím, kde by mohl být problém. Na střeše jsem se na anténu ještě nebyl podívat. Kdo by věděl co s tím? Díy.
Doplňuji:
Na střeše mám anténu bez zesilovače (ten nikdy dost nefungoval – i když tam byl) a z ní vede do set-top boxu koaxiál. Ze set-top boxu do TV vede scart. Very easy a všechno je zastrčené „tak akorát“… Přijímám tedy digitálně už víc než rok.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Fidel

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? rynek878 před 4628 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
P.T.

Zrní analog, digitál se seká. Případně pozjišťujte, jestli ve vaší oblasti nedošlo ke změně u vysílačů, např. na digitalizce.cz. Předtím samozřejmě výše zmíněná kontrola kbeláže, případně zkuste TV znovu naladit.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
rynek878

Osobně se mi to taky často stává,že není úplně zastrčený scartkabel ,je třeba je všechny pořádně zkontrolovat,jsou často dost volné a pořádně nedrží.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Hlada

Jestli nenastala nějaká změna na vysílači, tak bude chyba nejspíš ve svodu. Je potřeba zkontrolovat připojení v krabici, v konektorech a podívat se, jestli není někde kabel ostře zalomený.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Ak vám zrní obraz, prijímate slabý analogový signál. Nie ste náhodou napojený na SetTopBox analogovo – cez koaxiál (ako anténa)? V tom prípade pozrite, či máte dobre zasunutý konektor.
Pokiaľ by ste boli zapojený cez Scart – pri slabom signále by ám obraz štvorčekoval, alebo zmizol.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
emba5

Pokud máte aktivní anténu mohl při bouřce odejít zesilovač nebo napájení

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
brazdarom19

My si třeba před časem koupili televizi, která umí to DVB-T2 a taky nám to pořád blbne. Hlavně v noci některé programy nejdou vůbec. Nebo když je špatné počasí. Na druhou stranu ale člověk o moc stejně nepřichází. Přijde mi, že dnes ty programy stejně nestojí za nic. Například na zprávy se v televizi pořádně koukat ani nedá. To už je lepší si je přečíst na internetu, třeba na https://www.cer­stvezpravy.cz/

Nový příspěvek