Rylon

Proc mi nejde zákl. deska???

Zákl. deska ASUS P4P800-VM. POdle manualu mam vsechno spravne zapojene ale pocitac si to nemyslí… 😁 Myslím že bude chyba ve zapojeni front panelu , protože v pocitaci se rozjede vetracek u CPU a rosviti se obe dve svetla a nejde vypnout. (nerozbehne se HDD)
Prosim pomoooooooooo­oooc!!!!!!
Doplňuji:
Dekuji a tak me napade ze to nemusi bezet ze jsem tam narval 4×512 ram…

Odpovědi
lukas.zmizik

tak možná bude vadná deska – a já doporučuju vyzkoušet od minimální konfigurace – tedy zapojit pouze monitor, musí tam být procesor a ram – a měla by na monitoru naskočit hláška z biosu

pokud nepomůže, zkusit jinou ram, nebo přehodit do jiného slotu, popřípadě vyměnit procesor

a pokud nepomůže ani to, pak zkusit hodit do agp nějakou grafiku…

_____
a jestli se rozjede, pak to chce připojovat postupně komponenty a čekat u kterého nastane chyba, jinak doufám že na tom disku který ti nejde máš zapojený jak datový tak napájecí kabel…

počítač se natvrdo vypne stiskem spínacího tlačítka na déle jak 4 vteřiny