Avatar uživatele
race02

Proč mi nejde učení i přestože mám vysoké OSP a IQ?

Bohužel teď jsem nastoupil na čtyřleté gymnázium a mám pocit, že mi učení příliš nejde. V současnosti mi vychází asi tři trojky (M,Z,NJ) a to i přesto, že v testech VEKTOR jsem měl v OSP percentil 99, v IQ testech mi vychází IQ cca 130–40 a v různých logických olympiádách jsem byl vždy nejlepší. Možná to souvisí s tím, že jsem např. při písemkách trochu pomalejší a někdy je nezvládnu dopsat celé (v M častěji), ale stejně nemělo by se mi učení dařit lépe? Doma se učím denně cca 2–3 hodiny. Díky všem za odpovědi.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4171 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Stupeň IQ ještě nezaručuje schopnost učit se. Myslím, že denně 2–3 hod. je dost i pro lidi s nižším IQ, tak asi někde děláš chybu, když se učení věnuješ a s výsledky nejsi spokojen. Zkus navštívit nějakou pedagogicko-psychologickou poradnu ve svém okolí.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
jmhad

Zkus změnit systém učení.Ne se biflovat poučky a vzorce a začít nad věcí uvažovat logicky.Říkáš,že na IQ máš.Já osobně si také nepamatuji psané poučky či vzorce a musím si vše nějak odvodit,zvolit si nějakou mimotechnickou pomůcku a přijít k jádru věci sám.Např. u maturity jsem sotva prolezl z pouček o přepravě zboží,abych se za několik let stal v daném oboru špičkovým odborníkem,který věc vysvětloval druhým. A opět ne poučkami,ale logickým vyvozováním. Jak by řekl detektiv – zapojit malé šedé buňky

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
radce

Mel jsem podobny problem, vetsinu veci jsem si odvodil logicky, pokud to slo. No a pokud to neslo, zacal jsem byt v riti, protoze jsem se nenaucil se ucit. Schopnost trenovat a pouzivat svoji pamet je neci jineho nez IQ…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek