race02

Proč mi nejde učení i přestože mám vysoké OSP a IQ?

Bohužel teď jsem nastoupil na čtyřleté gymnázium a mám pocit, že mi učení příliš nejde. V současnosti mi vychází asi tři trojky (M,Z,NJ) a to i přesto, že v testech VEKTOR jsem měl v OSP percentil 99, v IQ testech mi vychází IQ cca 130–40 a v různých logických olympiádách jsem byl vždy nejlepší. Možná to souvisí s tím, že jsem např. při písemkách trochu pomalejší a někdy je nezvládnu dopsat celé (v M častěji), ale stejně nemělo by se mi učení dařit lépe? Doma se učím denně cca 2–3 hodiny. Díky všem za odpovědi.

Nejlepší odpověď
anonym

Stupeň IQ ještě nezaručuje schopnost učit se. Myslím, že denně 2–3 hod. je dost i pro lidi s nižším IQ, tak asi někde děláš chybu, když se učení věnuješ a s výsledky nejsi spokojen. Zkus navštívit nějakou pedagogicko-psychologickou poradnu ve svém okolí.

Další odpovědi
jmhad

Zkus změnit systém učení.Ne se biflovat poučky a vzorce a začít nad věcí uvažovat logicky.Říkáš,že na IQ máš.Já osobně si také nepamatuji psané poučky či vzorce a musím si vše nějak odvodit,zvolit si nějakou mimotechnickou pomůcku a přijít k jádru věci sám.Např. u maturity jsem sotva prolezl z pouček o přepravě zboží,abych se za několik let stal v daném oboru špičkovým odborníkem,který věc vysvětloval druhým. A opět ne poučkami,ale logickým vyvozováním. Jak by řekl detektiv – zapojit malé šedé buňky

radce

Mel jsem podobny problem, vetsinu veci jsem si odvodil logicky, pokud to slo. No a pokud to neslo, zacal jsem byt v riti, protoze jsem se nenaucil se ucit. Schopnost trenovat a pouzivat svoji pamet je neci jineho nez IQ…