Kosnička

Proč mi nejde přehrát film na sd kartě v televizi Panasonic viera?

Odpovědi
Kepler

Záleží na tom v jakém formátu je film nahrán. Většina TV neumí přehrát všechny formáty, zvláště ty starší.

Já...

Kterou TV máš na mysli? Panasonic VIERA je asi 50 modelů…

Prostě a jednoduše: PROTOŽE TO NEPODPORUJE!

A drtivé většině to není formátem videa, nýbrž tím, že PŘEHRÁVÁNÍ VIDEA vůbec NEPODPORUJE! Jen fotky. Máš to v manuálu…

Kosnička

Formát je avi na pc funguje normálně

Kepler

Tak se podívej do manuálu k TV, co všechno umí přehrávat.

Kosnička

v manuálu to není

cochee

Avi není formát, avi je takzvaný kontejner, který může obsahovat video v desítkách různých způsobů kódování. Představ si ho jako vnitřek kindervajca: avi je ten „žloutek“ a film je ta hračka ve „žloutku“. Žloutek vypadá vzdycky stejně, ale vnitřek je lecjaký.

Dochy

Osobně bych AVI klidně označil jako formát souboru. Jinak souhlas.

AVI je kontejnerový soubor který může obsahovat různě kódovaná audio a video data. To co potřebuješ znát je jaké kódování podporuje přehrávač v tvé TV.
Nějaké info je na wiki, ale pokud chceš víc informací doporučuji přejít na EN verzi a dále hledat weby které se tomu přímo věnují.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Au­dio_Video_Inter­leave

Pak je ještě možnost že TV nepodporuje danou SD kartu, karta je nevhodně naformátovaná,… (dotaz je poměrně skoupý na informace)