Kelt

Proč mi nejde nahrávat na video?

Kdysi jsem měl video, nahrával jsem na něj z televize, připojení bylo přes jeden kabel. Mohl jsem si nastavit délku nahrávání a měl jsem film natočený. Ještě dnes se dá na některé tyto kazety dívat. Stejně tak na DVD. Mám totiž přehrávač DVD spojený s televizorem. Je zajímavé, že při pouštění videa nebo DVD vidím obraz a slyším zvuk (zapojeny 2 x SCART, ale nahrát se mi nepodařilo nic. Zkoušel jsem přepínat na různé kanály v nastavení videorecordéru, kazeta se otáčela, byla signalizace REC – nahrávání, ale na kazetě nebylo nic. Jedná se o videorecordér FUNAI. Vzadu má připojení pro 2 x SCART, vpředu zásuvku pro kabel s kolíkem pro audio 2 x a video, ale to nemám zapojené, protože nemám takovou dlouhou šňůru. Navíc nevím, kam zapojit příslušný kabel a proč to nejde přes SCART a co si mám nastavit v televizi v MENU (asi 7 možností) a přes jaký kanál nahrávat. Možná mám někde manuál, tak to budu muset nastudovat. Divím se, proč to nejde přes kabel SCART. Poradí mi někdo? Děkuji.

Odpovědi
cochee

Já si myslím, že důvod je velmi prostý. Kdysi jsem měl přístroj, dosti častý v té době, který se tehdy populárně nazýval (video) přehrávač s nahráváním. Nebyl to videorekordér, protože neměl tuner televizních kanálů. Měl ale kromě přehrávacích i nahrávací hlavy a uměl tak nahrát to, co zrovna běželo na obrazovce TV, pokud to ta TV uměla poslat zároveň i na nějaký výstupní konektor (AV, SCART). Bylo to kompromisní řešení a mezistupeň mezi jen přehrávačem a rekordérem a důvodem byla samozřejmě cena (videorekordéry tehdy stály dejme tomu 25 000 Kčs, to je jakoby dnes třeba 150 000 Kč). A teď pozor: tuto vlastnost, tedy přímé nahrávání z TV přijímače, ty „pravé“ videorekordéry neměly, k čemu taky, když měly vlastní ladicí díl? Takže ty videorekordérem nenahraješ z TV nic, pokud nemáš nějaký exot, který to uměl. No a vlastním tunerem rekordéru už nenahraješ taky nic, důvodem je před lety proběhnuvší digitalizace TV vysílání… teď mě napadlo, možná, že bys něco nahrál pomocí settopboxu, jen ho šikovně zapojit.

Doplnění k poslední větě: takto se ti ale asi nepodaří nahrát vysílání v HD kvalitě, nevím, co by na VHS záznamu bylo vidět.

gecco

Promin, ale – pozvi si serviswomena…
Ten popis závady nejde bez ´panáka´ přečíst – jen, bude to nějaká ´blbost´…
😉

Elk

Nejsem si celkem jistý popisem, ale nejdřív musí jít signál z STB do videa nebo DVD recorderu a pak do TV. Ve videu či DVD se musí kanály nejdřív naladit, pak se dá nahrávat. Jestli to funguje i obráceně, netuším.
Tak ted nevím. Dáme Ti tady odpověd a žádná odezva. Ani jestli Ti to pomohlo, ani palec. Tak to si trhni nohou!