gnr54

Proč mi nejde bluetooth?

Mám mobil Nokie 6300.Nevíte někdo proč mi nejde přijmout přes bluetooth písnička nebo obrázek?Když ale odesílám přes bluetooth na jiný mobil,tak to jde.
Doplňuji:
Nojo,jenže i když jsou tel.zařízení nalezena,tak při příjmu to nejde a při odesíláni ano.Předtím mi to šlo v pohodě.Myslela jsem si,že jsem na telefonu něco špatně zmáčkla.No nevím,asi se budu muset ještě zeptat operátora.Jsem u T-mobile

Nejlepší odpověď
kropitko

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/bluetooth-nejde-nalezt-druhy-tlf
Doplňuji:
A moc nerozumím tomu na co se přesně ptáte,teď mě ještě napadlo,že by důvod proč telefon nechce přijmout soubor,mohl být ten,že máte u MT přeplněnou paměŤ

Další odpovědi
GangstaHelper

Pokud Vás nemůže druhý telefon nalézt, bluetooth musí být nastaven na Zapnuto a viditelnost nastavená na Zobrazit všem.
Doplňuji:
S operátorem to nemá nic společného, možná ale dovedou na lince poradit.

Vypadá to ale na nedostatek místa v telefonu (je možné, že se snaží uložit do telefonu a ne na paměťovku, u tohoto modelu se mi to stalo). Telefon to právě nedá nijak vědět.

Pokud máte dost místa na paměťovce a v telefonu málo, zkuste přesunout něco do paměťové karty a místo v telefonu uvolnit.

rynek878

Pokud otevřete-menu-nastavení-připojení-bluetooth-zapnuto.
Bezdrátová technologie Bluetooth
Technologie Bluetooth umožňuje připojení přístroje ke kompatibilnímu přístroji podporujícímu technologii Bluetooth v dosahu
10 metrů. Protože přístroje používající technologii Bluetooth spolu komunikují prostřednictvím rádiových vln, váš přístroj a
druhý přístroj nemusí být v přímé viditelnosti. Připojení však může být rušeno překážkami (například stěnami) nebo jinými
elektronickými přístroji.
Tento přístroj se shoduje se specifikací Bluetooth 2.0

kropitko

Jo a ještě jedna věc,od toho jsou právě diskuze,když máte někdo pocit,že někdo špatně odpověděl,tak se to má probrat. Já jsem třeba nedávno odpověděla společně se Standou,já jsem měla pravdu,tak dlouho jsem Standovi posílala odkazy ,které podporovaly moji odpověď,až standa uznal,že se mýlí a od toho tady jsme a jestli Vy Gangsta máte pocit,že se nikdy nemýlíte a že Vaše odpovědi jsou vždy na 100%,tak věřte,že to tak není. A stejně je to i s bodováním. Prostě někdy se domníváte,že dotyčný odpověděl správně a je to úplně stejné,jako když si myslíte,že jste odpověděl správně Vy. Takže mýlit se je lidské a vzhledem k tomu,že jste tazatelce ani jeden nepomohl,se omlouvám tazatelce za to,že jsem vám oboum dala palce,jelikož jsem se domnívala,že by jí to mohlo pomoci.....

GangstaHelper

Takže už vím jak se dobře sbírají body: Stačí kopírovat texty z internetu.

rynek878

zde jsem radil bez internetu,ale odpověď jsem mu poslal na e-mail:

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-delat-kdyz-se-mi-objevujoe-2-site-jedna-neznama

Tak se sbírají body,vždyť nám přeci o body nikomu nejde,tak naco ty hlášky,hlavně klídek.

GangstaHelper

Teprve teď jsem klikl na ten odkaz. Ano, tam jste asi poradil dobře emailem(mimochodem by bylo solidární napsat řešení do diskuze, což mohl tazatel udělat).

Jako dobrá odpověď je ale označena špatná odpověď – u tohoto typu připojení je povinnost nechat přidělení IP adresy na vzdáleném serveru.

Ono se to zdá jako blbost, ale takto je to pořád. A ten, kdo tomu nerozumí, pak správnou odpověď nepozná.

GangstaHelper

Už jsem řekl, Vás z ničeho neobviňuju. Systém nefunguje – palce zde byly zavedeny k rozlišení správné odpovědi od špatné. A to nefunguje. Vy za to nemůžete, že ty palce dostáváte na potkání. Určitě jste si toho už také všiml, že i když vyšlo na jevo, že je odpověď špatná, tak byla jako nejlepší.

rynek878

mimochodem,také tento mobil vlastním,tak druhé nepovažujte za blbce.

GangstaHelper

A ještě jedna věc, na těchto stránkách jsem téměř od jejich vzniku. A je jeden fakt. Původně se totiž neukazovalo, kdo které palce přidělil a kvůli toho v tom byl pořádek. Dneska už nedostáváte palce za dobrou odpověď, ale podle toho, jak Vás dotyčný má rád.

Tím nechci říct, že by Vaše odpovědi byly špatné. Ve všem dobrý ale není nikdo a když se třeba spletete, na ohodnocení se to ani tak neprojeví, z výše uvedeného důvodu.

rynek878

Vy když jste sem příšel jako 17. ti letý elév,tak já si pamatuji,když v čele byla "Lencis"měla něco kolem 900 set bodů a ostatní měli maximálně 300 bodů,tak se moc nekasejte jak moc dlouho tady jste,znám Vás mladíku úplně od začátku a vždy jste se koukal na ostatní,jako by to byli všichni blbci.Jediné co Vás omlouvá je to,že jste vy náctiletí všichni stejní.

GangstaHelper

Dobrý den, jsem zde stejně dlouho jako Lencis. Gratuluji k Vašemu objevu.

Četl jste vůbec moje přízpěvky v této diskuzi? (což není snadné, protože se pořadí zamíchalo tím, že se nové příspěvky objevují neobvykle nahoře) Snažte se nebrat v úvahu můj věk a dívat se na to nestranně. Já jsem udělal tu chybu, že jsem na otázku ohledně věku odpověděl a stále mi to někdo předhazuje, jako by snad na tom záleželo.

GangstaHelper

To jsem nikdy neřekl.

Nechápu význam informací pro tazatele, které podáváte. Což není nic špatného. Ale pak nechápu, proč dostáváte pokaždé palce u takovýchto, a teď se nezapomeňte urazit, příliš nepřínosných odpovědí? Jak má potom člověk rozeznat dobré a špatné odpovědi? Tento systém zkrátka nefunguje. A proto ta moje úvodní poznámka.

kropitko

Dala jsem Vám oběma palec,jelikož si myslím,že jste oba odpověděli správně,vaše odpovědi se navzájem doplňovali. No a na rovinu,třeba jste jí nepomohl ani jeden,nevidím,že by Vám dala palec. Takže v tomto případě oceňuji snahu a beru v potaz to,že takové věci se na dálku špatně radí…je to to samé,jako když Jahodě nešla webka,radili jsme jí s Miroslavem,pak už i přes e-mail,přes chat apod…

Miroslavst

I dobře nalezený a zkopírovaný text z inernetu je odpověď.
Buď je někdo líný nebo prostě neumí hledat a tak se zeptá zde. Že někdo odpoví tak, že za něj vyhledá a sdělí mu to a to navíc správně teda dle mého názoru bod zaslouží.
Mimochodem, když zavolám na informace, myslíte že operátor to sype z rukávu nebo to taky vyhledá?

GangstaHelper

S vaší reakcí souhlasím a sdílím totožný názor.

Jak ale pomůže, že se doví, že její přístroj podporuje BT specifikaci 2.0?

V odpovědi nebyla ani zmíňka o tom, že musí být zapnuta viditelnost. Z praxe vím, že na toto lidé při posílání skoro vždy zapomenou.

Dále je tam vysvětlení Bluetooth, kterému gnr54 podle textu otázky už dostatečně rozumí.