zvedavaholka

proč mi nefunguje pračka?

Dala jsem do pračky prádlo a jen tak vrčí , bylo mi to divné, takže jsem to radši vypla ze zásuvky a když jsem pak pustila v kuchyni vodu, všimla jsem si , že voda teče méně, než by měla a je jako kdyby zrezlá. Na záchodě zase protýká voda, ale jen tak trochu, že to syčí a občas ukápne. Má s tím někdo zkušenost?

Nejlepší odpověď
zjentek

tak to vypadá, že se ti do domácnosti nedostává trubkama vody, jak by mělo. Je třeba ověřit, jestli je to řízená, nebo havarijní situace

Další odpovědi
honza19hk

po zavření pračky se jako první napustí voda,pokud neteče voda nebo je velmi malý tlak,tlakový spínač neotevře přívodní ventil jelikož se buben nenapustí vodou,čidlo nesepne motor a pračka jakoby nefunguje. Tzn že se podívej jestli napouští hned po zapnutí pračky,pokud ne zjisti proč je v síti malý tlak nebo proč neteče voda tak jak má. Zeptej se sousedů zda jim teče voda normálně ,pokud ne závada je na vodovodním řadu,pokud teče normálně závada je v tvých trubkách(nečistoty, špatně otevřený kohout atd..)

elektrikář

Pokud pračka má malý tlak vody ochraný spínač pračku vypne. Prvně bych zkontroloval tlak v potrubí, Na nějakém kohoutu. Čistotu sítka v napoštěcí trubce