zuzka.67

Proč mi nefunguje notebook?

Dala jsem přes noc vyčistit disk a ráno byl notebook už vybitý a vypnutý .Teď jsem ho po půl dni zapla a naskočil mi tam nápis ASUS a to je vše,na nic jiného nereaguje …nevíte co s tím?

Odpovědi
Bedy

Jakým programem jste ho čistila? Jestli to byl nějaký Advanced SystemCare, Ashampoo WinOptimizer, Glary Utilities, Zrychlení počítače nebo podobný, tak se tomu ani nevidím.
Tyhle programy jsou schopný odpálit celý systém.

Řešení? Čistá instalace Windows. Ale to bude chtít přímo někoho, kdo ten notebook bude mít u sebe. Na dálku to bohužel nejde.
Doplňuji:
Alesh: Já s Asusy nemám nějaký jó špatný zkušenosti, neřekl bych, že jsou zas až tak hrozný. Existují i horší notebooky, třeba ty od Samsungu – s nimi nemám osobně dobré zkušenosti.

Je možné, že notebook má tzv. skrytý recovery oddíl – kdyžtak si vemte příručku a najděte si tam, jak se do něj dostat. Obvykle to bývává nějaká klávesa nebo je k tomu CD, které vložíte do mechaniky a spustí se obnova to továrního nastavení.
Prostě se notebook komplet vymaže a vše se nainstaluje na novo.

Kdyžtak mě napište do vnitřní pošty a kdybyste to neměla ke mě daleko, klidně bych Vám to udělal.

huxa

Zkus vydělat baterku z notebooku a zapojit jej napřímo do elektriky, jestli nepojede, předej ho odborníkovi tak, jak radí bedy

Alesh

To ti řeknu zcela přesně… propříště si koupit notebook a ne „notebook“, Asus je jedna z největších sra*ek, co se vůbec dá koupit. Neznám jediného člověka, který ho má a jede mu bez problémů, jen samé většinou opakované reklamace, hrůza, děs.
Podle mě to vůbec nemusí souviset s provedenou akcí, co znamenaná vyčištění disku netuším, já znám akorát mazání a to přes noc teda nedělám. 🙂 Pokud je v záruce, reklamovat (ASUS má nějakou sběrnou službu nebo co, asi se jim vyplatí, dělají ten sběr ve velkém:-), pokud už nemá záruku, tak bych ho hodil do šrotu a pořídil si notebook.

prtkal

Přeinstalovat OS

huxa

Alesh-jen se modlime, aby to byl notebook asus, kdyby to byl např sony a po zapnutí ukazoval jen obrázek asus, byl by to daleko větší problém