cliwe

proč mi na palci pravé nohy roste nehet rychleji než na palci levé nohy?

Nejlepší odpověď
Vseznalek88

Odpověď je jednoduchá. Tento jev je častý u příležitostných konzumentů lihovin.
Očividně si dáváte frťana vždy jen do jedné nohy… zřejmě pořád do té samé.
Alkohol jak známo má negativní vliv na růst (viz maxipes Fík).
K napravení tohoto stavu je zapotřebí vnést do konzumace lihovin pevný řád a ve Vašem případě množství konzumovaných lihovin zdvojnásobit.

Další odpovědi
arygnoc

jasné , kvapom ku zlatu!!!

možno pravou našľapujete jemnejšie.
Alebo ľavá topánka Vás tlačí viac.

Jose1f

Zdánlivě legrační otázka může skrývat významnou informaci.

Nehty rostou tak rychle, jak dobře jsou vyživovány. Výživa je k nim dopravována krví. Prvým důvodem, proč nehet roste pomaleji, je proto podezření na nedostatečný krevní oběh v levé noze. Ten ale také musí mít svoji příčinu. Mohou to být změny na hlavní tepně, ucpávání žil, cukrovka, nemocná ledvina, nemocná játra atd.

Pesimistická prognóza: Špatně vyživovaný nehet je náchylný na plísňovou nákazu. Ta se projeví jeho ztvrdnutím, zabarvením do žluto hněda a „ztloustnutím.“ Nehty na levé noze půjdou špatně stříhat a bude nutné je odštipovat speciálním kleštičkami. Plíseň se bude postupně rozšiřovat na chodidlo, které je také málo prokrveno. To se projeví jako „tvrdá“ pata a „tvrdé“ chodidlo a jako zčervenání a případně otok nártu. Objeví s křečové žíly, noha začne svědit, později bolet a černat.

Po amputaci nohy se zdravotní stav pacienta podstatně zlepší. Po určité době se však objeví nové neduhy.

Terapie: Začněte ihned chodit denně ven na procházky, nepřejídat se, běhat a cvičit, dokud je čas!