Proč mi na iPhonu 5 nefungují datové přenosy?

iPhone byl zakoupen přes firmu u Vodafonu a nyní je v něm SIM karta od T-mobilu. Vše funguje až na ty datové přenosy. Nevíte v čem by mohl být problém?

V nastavení mám datové přenosy povoleny…
Doplňuji:
Nyní již vše funguje, zavolal jsem operátorovi, který mi poslal konfigurační SMS.

Odpovědi
cochee

No to dá rozum, že nastavení datových přenosů jednoho opa ti nebude fungovat s jiným opem. Každý tam má svoje servery a přihlašovací jména a hesla. Neukládá se to na SIM, ale do telefonu, tudíž SIMka si nastavení nepřinese „s sebou.“

Příklad: Nastavení GPRS pro přístup k WAPu – O2

APN: wap
IP adresa WAP brány: 160.218.160.218
Port: 9201
Uživatelské jméno: O2
Heslo: wap
Domovská stránka: http://wap.o2ac­tive.cz

Vodafone i T-M to mají zcela určitě jinak…