wiera

Proč mi foťák Olypmus od jisté doby strašně žere baterky?

Koupili jsme si Olympuse, asi před 5ti lety, fungoval dejemtomu 2 roky suprově, a najednou jsme si všimli, že se hrozně brzy vybyjí baterky, ty nejsilnější akumulátory. A s normálními tužkovkami se ani nerozeběhne. Nemáte s tím někdo zkušennost? Dá se s tím ještě něco vykoumat lepšího, nežli koupit nový?

Nejlepší odpověď
mosoj

Jednoznačně je to akumulátorama ( předpokládám že máte typ AA). Ty nejsilnější nebývají nejlepší, právě naopak.
Nemívají deklarovanou kapacitu a hlavně jsou měkké a při zatížení rychle klesne jejich napětí pod mez při které foťák vypíná.
Ideální jsou Enelope, Recyko, Infinium atd. ( akumulátory tzv. nové generace) s kapacitou 2000 mAh.

Navíc pokud máte ještě původní zestárly a již nemají ty parametry co nové.

Další odpovědi
Ponytail

To je náhoda, nedávno jsem řešila úplně to samé (taky Olympus a 5–6 let provozu). Nejprve jsem myslela, že je to baterkami, tak jsem koupila nové. Bez úspěchu. Teď mám nový foťák a mám klid.

Deter

Možná bude vadná nějaká součástka, která si teď bere víc energie. Reklamace už asi neprojde, zkuste to dát do opravy. Ale otázkou je, jestli nevyjde levněji pořízení nového foťáku :)