LejdyTerr

Proč mi černají rostliny a kamínky v akvariu?

Mám akvárko na 54 litrů, rybek v něm necelých 20 malých a teď mi zčernaly rostliny, kamínky i keramické schovky pro rybičky. Čím to může být? Už jednou jsem celou vodu vyměnila, vyčistila kamínky i rostliny, ale ne dost pořádně a znovu se to objevilo. Pomohlo by převařit umělé rostliny, kamínky i keramické ozdoby? Zničí se tím ten povlak?

Nejlepší odpověď
beer

Mohlo by to být nedostatkem světla. Přisvěcovat tedy víc a použil bych raději živé rostliny..

Další odpovědi
briketka10

určitě by se ti vyplatilo pár sumčíků
ti akvárium vyčistí a rybiček si ani
nevšimnou a možná šnečků..

ale pravidelně čisti, rostlinky jen živé
raději jen ty co plavou na povrchu
a dají se snadno propláchnout, ty co
se sázejí, tak nějaké z kapradinek a
potom schovky z kořenů :)

badisko

spatne PH vody…nebo jsou to jen rasy …podivej se tady…http://ww­w.aquapage.cz/clan­ky/2-rasy-v-akvariu.html

cochee

Podle mě je přerybněno, i když jsou ty ryby malé , tak 20 na 54 l nádrž je prostě moc. Malé akvárium se špatně udržuje, není tak stabilní po biochemické stránce jako větší, třeba 200l

anonym

Chce to držet pravidlo 1cm ryby na 1 l vody, ale to s tvým problémem nesouvisí. Asi máme to samý akva, svítím 10 hodin denně (programovatelná zásuvka) a je to v poho, na umělý květiny se vykašli, to je naprd…

Pro inspiraci můj Atman :
http://nanifak­.rajce.idnes.cz/Ak­varko/