georgeso

Proč meruňka nasadí plody a když jsou velké asi 2–3cm, tak je shodí? Zůstane tam asi 10 meruněk ze sta.

Jinak je strom krásný, zdravý, vitální.

Nejlepší odpověď
Drap

Může to být i nějaký škůdce. Většinou to však je způsobeno nedostatkem vláhy popřípadě živin.

Další odpovědi
dudu

Strom si sám reguluje množství plodů podle své schopnosti je uživit. Důvodem též může být nedostatek vláhy nebo živin. Doporučuji stromek zalévat a v září pohnojit nejlépe cereritem tak, že kůlem vyhloubíte u kořenů dvě až tři díry a do každé nasypete asi dvě hrsti hnojiva.

gecco

Obvykle je to nedostatek vody – strom shodí plody, aby ´přežil´.
Příčinou ale může být třeba i příliš mnoho vody v období kvetení.
😉