Amie

Proč mění tak rychle své názory?

Jelikož s klukama tyhle zkušenosti nemám budu mluvit o svém pohlaví.
Již několikráte se mi stalo, že holky prostě začnou něco tvrdit (nechodila bych se starším klukem, chození jen nezávazně, nikdy bych nezačala kouřit, z testu dostanu za 5, ten kluk vypadá příšerně…) a pak to přestě tohle udělají nebo se stane obráceně než trvdí (z testu nají hezkou známku, kluk se jim začne líbit…). Ano přiznávám, že jsem párkrát také něco udělala (začala pít pivo o kterém jsem tvrdila že alkohol mi nechutná) ale stejně. Proč se nikdo nestaží jít za tím, co řekne?
Já osobně když třeba klukovi řeknu že ho nechci, tak za tím stojím a stejně tak i pocity ze školy jsou pravdivé. Když řeknu že něco neumím tak to neumím…

A co vy? Máte podobné zkušenosti se svými přáteli? A co vaše řeči, měníte svá rozhodnutí také často nebo si stojíte za tím co řeknete a měníte to neradi?

Nejlepší odpověď
Damiana

Nikdy neříkej nikdy – to je staré moudro, které platí napříč věky a platit bude. Pro mnohé lidi ale znamená, že to co nejvíc odsuzují nebo zatracují je vlastně ve skutečnosti přitahuje. Nebo mají z něčeho strach sami před sebou a raději řeknou dopředu, že to dopadne špatně, aby něco nezakřikli – viz písemka. O klucích se toho napovídalo – jéje. Blonďáka nikdy, nikdy se nevdám, nikdy nebudu kamarádit s jinou holkou, žádný kluk nás nikdy nerozdělí, … Když jsou to hezké zásady (nikdy nebudu pít, nikdy nebudu kouřit) bylo by to chválihodné – ale pozor na to nebudu. Raději nezačnu – to by bylo lepší. Pevnou vůli však nemá každý. Časem se z některých Nikdy může stát až pokrytectví. Je to docela obvyklá (a nepěkná) lidská vlastnost, se kterou se bohužel setká každý. Jen se k ní později přidají ještě horší věci, protože blbost jak známo přitahuje zlo a naopak.
Drž se své zásady, když ne kvůli nikomu jinému, tak kvůli sobě, ať máš čistý štít.

Další odpovědi
iceT

Změnit názor na člověka je jen ku prospěchu,jelikož si nelze udělat hned obrázek o každé nově poznané osobě.Jistě,stane se,že je mi někdo krajně nesympatický,ale jakmile ho poznám blíž,svůj prvotní názor na něj změním nebo nezměním.To záleží na tom,jak se kdo uvede.
Nebo obráceně,s někým se seznámím,jsem krajně unešena,ale pak se dotyčný nepěkně vybarví.Takže měnit názor na lidi není zas až tak špatné.
Nevím,jestli je to tím,že stárnu,ale v poslední době nesnáším pokrytectví,je to pro mě ta nejhorší vlastnost,ještě se závistí.
Znám pár takových lidí a někdy je mi z nich smutno,když nejsou schopní dodržet to,co řeknou,zapřísahají se nevím na co,a stejně je za pár dní všechno ve starých kolejích.
Taky jsem kdysi říkala,že nebudu pít pivo,ale bylo mě -náct a nechutnalo mi a teď si ho klidně občas dám.Ale nechodím na pivo každý den,jen tak párkrát do roka,protože jinak jsem skoro abstinent a nedám si pivo ani k dobrému jídlu,protože takhle mi pivo nechutná a nechutná mi pak ani jídlo.
Takže ano,snažím se dodržet co slíbím,stát si za svým,i když se stane,že se mi to občas nepodaří.Záleží ovšem na tom,o co konkrétně se jedná

akvidzerp

Jsem na tom stejně jako ty,nemám rád když si někdo nestojí za slovem.Někteří známí to taky dělají.Nevim čim to je,jestli jsou povrchní,nebo jen chtějí využít situace aby jim to něco přineslo.Ale každej z nás někdy změní svůj názor,třeba já sem dřív říkal že zeleninovej salát je hnusnej a jíst ho nikdy nebudu a už ho jim tak 2 roky a nemůžu si ho vynachválit:)Jak se říká:Život je změna

Petra09

To znam dost dobre tohle at uz od sebe nebo od jinych,no nevim proc to tak je ale zazivam to casto,mam pocit ze zivot stoji na slovech NIKDY=NEKDY