Bronzový

Proč mění obchodní řetězce cenu zboží po určitém datu?

Včera byl Mikuláš a v obchodech je spousta figurek Mikulášů, andělů a čertů a to samozřejmě se slevou, někdy i 50%. Kdyby se toto zboží prodávalo i před Mikulášem za stejnou cenu jako po něm, asi by se prodalo více věcí, takže by obchodníci získali více peněz. Proč tak jednají? Stejně je to zboží předražené , i když se prodává za 50 %.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokročilý

Převzali jsme americký způsob života - nejdřív můj byznys/moje práce, pak všechno rychle sníst + nakoupit blbodárky a jsem správný otec rodiny. Sice mám ze všech půjček a závazků vředy a vysoký tlak, ale jsem ten správný chlap ! Bullshit.

Další odpovědi:

Bronzový

Dokud je zboží aktuální (do poslední minuty před Mikulášem), tak se prodává s maximálním ziskem, který tvoří rezervu na případný prodělek ve slevách, které mají za úkol vyprázdnit sklad, aby bylo místo na nové zboží. Samozřejmě opětně sezónní a předražené do doby, kdy nebude aktuální.

Předražené zboží lidé kupují, protože chtějí být "in" a ve slevě toto zboží funguje jako magnet, který přitahuje lidi zpět do obchodu. Oni nekoupí jen to ve slevě, ale i hromadu dalšího zboží za "normální" ceny. Nakupující lidé jsou spokojení, že nakoupili "výhodně" a prodávající je také spokojený, protože prodal i to, co by jinak musel vyhodit nebo by mu to zabíralo místo.

Zlatý

No řekla bych,že po Mikuláši už zboží není aktuální,a tak se chce prodat se slevou co nejdříve.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Nakupování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Nakupování

Zlatý Drap 415
Zlatý gecco 273
Zlatý hanulka11 271
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 238
Zlatý briketka10 148
Zlatý annas 143
Zlatý ReHu 132
Zlatý iceT 109
Zlatý quentos 108

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.