KubikS7

Proč měl spisovatel Henri Beyle pseudonym Stendhal ? Podle čeho nebo koho a má to nějáký význam?

Nejlepší odpověď
annas

Proč si vybral právě pseudonym Stendhal?

Protože Marie Henri Beyle byl ve městě Stendal jako voják během napoleonských válek. Obdivoval se Winckelmannovi, zakladateli dějin umění a moderní vědecké archeologie, především
klasické archeologie, který se zde narodil.

Zdroj: Podle francouzské Wikipedie.

Další odpovědi
hanulka11

Pseudonym Stendhal použil Henri Beyle poprvé ve spisu Dějiny malířství v Itálii v roce 1817, inspiroval se názvem německého města Stendal, rodiště historika umění Winckelmanna

Zdroj: podle wikipwdie