Drap

Proč media neříkají pravdu o cikánech ?

ˇumyslně jsem použil „cikán“ a né rom, protože jen část cikánské populace jsou romové, a ti ostatní by se mohli urazit. Dost mě podivuje, že média informují nepravdivě o této menšině, i když skutečnosti jsou známy a lehce dostupné.
http://www.you­tube.com/watch?fe­ature=player_em­bedded&v=FsTDo0­5RQsM&noredirec­t=1
nepřipadá mi to sice zábavné, ale nenapadla mne vhodná kategorie
Doplňuji:
Je mi jasné, že politika se dotýká všech svér našeho života, ale nechát to takhle dál ? Kam to povede. Všichni víme, jak na tom školství je a propadá se níž a níž.

Nejlepší odpověď
anonym

Drape, kdyby média ve všech ostatních směrech uváděla pravdivé informace, tak ty cikány bych jim odpustila. Jenže tak to opravdu není. Sdělovací prostředky jsou komerční a poplatné vládní politice. Ani z jednoho z těchto přívlastků nevyplývá, že by měla poskytovat široké veřejnosti pravdivé informace.
Ačkoliv ty možná poskytují, když bulvár uvádí, jaké měla ta která top hvězda kalhotky, když vystupovala nesprávně z auta. To asi přislušný fotograf před tím autem ležel, aby mohl být tak indiskrétní, aby takovou fotku udělal.
Pokud jde o školství, stačí se podívat na to naše, kam se v posledních letech propadá díky tržní ekonomice. Školy nemohou nechat propadat žáky, protože by nedostaly na ně peníze. Tak se ve škole trápí děti, které na normální výuku nemají. Ve zvláštní škole by se měly trápit romské děti, které preventivně do školy raději nechodí a my dostáváme informace, aby nám byla zavřena ústa. Občas se zvednou ceny, jindy daně nebo poplatky, abychom se měli o co starat a nešťourali se ve věcech, do kterých se šťourat nemáme.
Všiml sis, že když by bylo do čeho tady bušit, že se okamžitě objeví nějaký problém, který je nutno řešit rychleji? Proč asi?
Politika je úžasná věc a zasahuje, bohužel, i do oblastí, kde si to ani neuvědomujeme.

Další odpovědi
anonym

Protože mají strach, to je ta naše slavná „DEMOKRACIE“, kdysi, když někdo řekl svůj názor, který byl v rozporu z většinou, nebo byl namířen proti politikům tak měl 100% jistotu, že skončí za katrem.
V dnešní době, když udělá člověk to samé tak z největší pravděpodobností, bude mít stejný postih a k tomu zaplatí ještě pěkně mastnou pokutu a bude nařčený s diskriminace a kdoví čeho ještě, takže mám o naší „DEMOKRACII“ velké pochybnosti.
Jak se má o zesnulých mluvit jenom dobře, to o tom co chtějí po něm pojmenovat letiště Ruzyně se mi moc nedaří a když se tak trochu dívám co se zde dělo v polistopadové éře tak jenom kroutím hlavou, nechápu proč dostali milost, veškeří vězni, tedy i ti co byli souzeni za vraždy, znásilnění, majetkovou recidívu, dle mého mínění měli dostat milost pouze političtí vězni. Pak nechápu proč měl kolem sebe 400 poradců, z čehož bylo 200 kteří měli styky z bývalou STB, to právě on chtěl pozdvihnout cikány a nabídnout jim výhody o kterým se nám může pouze zdát. Zajímalo by mne o čem se tehdy bavil s Husákem, Štrougalem, Bilakem......., že se vláda tak lehce vzdala, určitě tam muselo být spoustu ústupků, vždyť tito lidé měli být zavření a souzení a ne že si po téměř 20 letech vzpomenou na Polednovou a tu odsoudí, vždyť ta, kdyby odmítla být u soudu, by byla popravena také.
Jsem zvědavý, kdy si lidé uvědomí, že takhle se demokracie nedělá.
Ale my stále bohužel žijeme ve státě, kde se vrazi odměňují řády, když někoho napadne cikán tak ho jenom bílý diskriminoval, proto ho napadl.
Všem nekuřákům radím, ať si koupí co nejrychleji cigarety a raději i nějaký alkohol a ať nosí alespoň 5000 v kapse, kdyby po vás nějaká kofola chtěla cigaretu, tak ať nepříjdete o ledvinu.

Zlatý Sládek.

http://www.you­tube.com/watch?v=kF4C2jH­Y694

Zdroj: http://www.you­tube.com/watch?v=yQ_VYs­Kpe3Q&feature=re­lated

Damiana

Richard Samko – Cikán (redaktor), kterého do ČT přímo z ulice „integrovala“ další Cikánka Jarmila Balážová je přesným důkazem diskriminace a rasismu. Zatímco každý „jiný“ zkušený moderátor ucházející se o pozici v ČT musí projít náročným konkurzem a často má smůlu – zde (nejen v jeho případě) byl přijat bez výběrového řízení a bez jakýchkoli zkušeností s prací nejen v TV, ale v médiích vůbec (ale i bez patřičného vzdělání a dokonalé češtiny) jen proto, že je Cikán.
Paradoxně se o tuto zodpovědnou práci vůbec oficiálně neucházel. Zúčastnil se pouze natáčení pořadu o Cikánech jako komparz! Právě on má tyhle nesmyslné reportáže o „geniálních“ Cikánech diskriminovaných českou společností na triku.
Měla jsem možnost při stáži v Americe a v Británii poznat úroveň tamního školství a co se týká státních institucí, je opravdu děsivá, to je fakt.
U nás se to zhoršuje – co se týká potřeb naší, bílé, populace (píši bílé, protože u Cikánů se v médiích také oficiálně používá označení „tmavší pleti“). Cikánů přibývá, přehnané tolerance k nim také – ze strany vládních ústupků a jejich sociální podpory. Školky, do kterých budou cikáňata umisťována přednostně jsou jen dalším děsivým příkladem jejich privilegií. Rodičům bílých dětí tak opravdu nezbývá nic jiného, než dát své ratolesti do soukromých škol a školek a starat se až do padnutí, bát se pomalu vystrčit nos a říci nahlas svůj názor.
Nevím, proč jsou zprávy, kde figurují Cikáni, upravovány nesmyslně v jejich prospěch a nechápu, proč se v jejich kriminální „činnosti“ na ně neukazuje přímo. Vadí mi to, mluvím o tom nahlas, nemám problém ptát se proč? a trvat na uspokojivé odpovědi.

led

Médiá – hlásna trúba komercie a politiky – pracujú podľa vôle svojich majiteľov v zámom hesle „Rozdel a panuj“. Snažia sa odpútavať pozornosť občanov od životných problémov a vyhľadávajú pre ľudí „príčiny problémov“, na ktoré majú zameriavať pozornosť, aby nevideli skutočné príčiny.
Stačí, keď si pozriete televízne, či novinové správy, skutočným problémom venujú minimálny priestor a rôznej kriminalite, či klebetám zo života celebrít ten najväčší priestor. Krásna ukážka odpútavania pozornosti.

briketka10

ani jsem to nemusela dokoukat do konce a bylo mi to hned jasný !!
Doplňuji:
Drape a u nás cikánský děti chodí do školy ?
nechodí ani do té zvláštní mohu posoudit podle toho co vidím každý den před mým domem od rána do večera ten křik a rámus cikáňat, která by měla sedět v lavicích a místo toho se prohánějí na dvorku, dělají neplechu a z nás bílých šprťouchlata a jejich rodiče je v tom vesele podporují..

zl@tk@

očko promiň, ale politika není úžasná věc, jak píšeš. Politika je věc špinavá a to velice. Každý kdo do ní vstoupí si ušpiní ruce. A proč nám média neříkají pravdu o našich tmavočeších? Jednoduchá odpověď: protože by lidé okamžitě požadovali ty samé výhody, dávky, přídavky a odpustky jako mají oni. Ty kupříkladu pokud budeš bez práce a půjderš si pro nějakou dávku na Obecní úřad ( nejenom, že tě bude hanba fackovat, ale ) uslyšíš slova jako máte televizor, nebo počítač? Tak ho prodejte a teprve až nebudete mít nic cenného přiďte znovu a uvidíme co s váma. Myslíš, že by se na toto dovolil zaptat úředník nějakého tmavočecha, který tam chodí pravidelně. Já myslím, že ne! My holt máme tu smůlu, že jsme vychovaní trochu jinak než oni.