Proč mě mamka nepochvílí za 1 a za 3 mě nadává?

CHápu, že chce abych měla dobrý známky, protože 9. třída je důležitá pro střední školu, ale....... :(
Já to všechno vím, že se musím učit, že je to důležitý atd.....
Já se SNAŽÍM!!
Ale prostě … :( Já se třeba dlouho učím do angličtiny, protože máme přísnou učitelku, a jazyky mě vůbec nejdou, ted mám v ŽK 3 jedničky z angličtiny, protože sem se honě učila, ale v češtině mám trojku a pětku a ostatní asi 5 jedniiček a dvě dvojky v češtině, a mamka mě prostě nadává za tu 3 a 5, mě to mrzí, učím se, a tak, ale třeba za 1 mě nepochválí nebo tak :(
(tatka míval 4 a mamka myslím taky 4 nebo 3) :(
Doplňuji:
Všem moc děkuju, vážím si toho.
Agneta: Neděkuji ted jen protože jste se mě zeptala jestli sem tady někomu poděkovala, ale protože si toho vážím, že na mě jste milí a tak…
Opravdu děkuju
:)
zzz: Děkuju, udivila jsem se tomu, že jste postřehla že je nás doma moc a taky děkuju že jste mě tak hezky oslovila, nejsem na to zvyklá :( a chybí mi to hlavně od mamky. Ale to je jedno..... Nechci zase vypadat, jako nejakej ufnukaný děcko co potřebuje spíš psychologa a používá místo kapesníčku odpovědi. cz
Omllouvám se, a moc ještě jednou děkuju všem :)

Nejlepší odpověď
zzzzz

Haničko učíš se pro sebe, copak ty maminku za výplatu chválíš? Chválíš ji za to jak ti vyprala, vyžehlila atd?

Pokud vím, je vás doma docela dost a tak má maminka určitě dost práce.

Další odpovědi
marci1

Prostě Tě mají rádi. Nadávat by samozřejmě nemuseli, ale chtějí pro Tebe jen to nejlepší. Ovšem je pravdou, že rodiče děti málo chválí za dobré výsledky. Asi proto, že Tě mají rádi a věří, že jsi dobrá a chytrá. 🙂

Agneta

„Chválit“ děti je důležité, a má se to vždy a stále dělat, je-li k tomu důvod. Uč se „pochválit“ všechno dobré, třeba i tady…už ses někdy taky poděkovala za pěknou odpověď, nebo někomu něco pochválila? Já snad určitě ano. Tvoje mamka se to asi bude muset nejdřív naučit – nemůže za to, že pochází z rodiny, z které bych já pocházet nechtěla :DDD

zjentek

máma je prostě nenažraná a to je celý ..vem to z tý lepší strany- zase je to dobrý k tomu se už dneska naučit, jaká pozdějc nechceš být
Doplňuji:
Agneta: zzzzz

Nevíteto?

Někteří lidé mají prostě nervní povahu a dokážou je vypěnit i naprosté p.....y 🙂
Možná, že tví rodiče měli špatné známky protože to flákali a teď si mylně myslí, že to ty máš kvůli tomu ☹
To je dobře, že se snažíš, snaž se dál. Když se to nepovede tak to nevadí, důležitý je abys to dělala jak nejlíp můžeš 🙂 Snaž se na věci pohlížet víc z vlastního pohledu, než jen dělat všechno, aby rodiče, nebo někdo jiný nebyl nespokojený. Nemyslím tím, že máš školu flákat. Ale měla bys vědět co děláš a proč kvůli sobě. Měla by si sama uvažovat co je pro tebe nejlepší, co zvládneš a co ne. Jinak to může dopadnout třeba tak, že ti rodiče vyberou střední školu, na kterou nebudeš mít schopnosti (když jen tak tak vytáhneš hooodně vydřený známky) a budou přesvědčeni, že ji musíš udělat. A ty se tam budeš jen trápit. Snaž se proto věci zhodnotit i sama.