Pájo

Proč mé emaily dnes padají adresátům (po doručení) do spamu?

Nedaří se mi dnes z mého emailu na seznam.cz odeslat žádná zpráva. Pokud se už email odešle, adresátovi automaticky padá do spamu..
Nerozesílal jsem nikdy nějakou hromadnou zprávu… brzo ráno mi to ještě šlo.
Nevíte, čím by to mohlo být způsobeno?
Je nějaká databanka emailů, které se označují jako spam?
Může někdo záměrně můj email označit jako „spamovací“? Poradíte, co s tím mám dělat?
Doplňuji:
Mohu se tedy zeptat na správné nastavení klienta, aby se hlavičky nutné pro ověření zda se jedná či nejedná o spam, vyplňovali?
Nebo jak mám ověřit, že se hlavičky vyplňují a problém je jinde.
Přivítal bych podrobnější návod. Děkuji předem.
P.

Nejlepší odpověď
anonym

  • 1.) Je možné že máte špatně nastaveného klienta, a hlavičky nutné pro ověření zda se jedná či nejedná o spam, se nevyplňují.
  • 2.) Též je možné že někdo si vytvořil nějaký formulář a pomocí cyklu odesílal jakoby emaily z vašeho emailu (viz. php funkce → mail();)
  • Řešení: Používám vlastní emailovou doménu u které mám ještě vložené DNS záznamy které testují zda-li se jedná opravdu o email který jsem poslal já. (Sice se jedná o BETU, ale funguje to suprovsky). Dále mám vlastní klíč pomocí kterého podepisuji každý odeslaný email, což taky pomáhá proti pádu do spamu.