Stranger

Proč máte/nemáte rádi Američany?

Zdravím, mám referát na téma: Proč máme/nemáme rádi Američany. Chtěla bych se Vás tedy zeptat na Váš názor. Proč máte nebo nemáte rádi Američany?

Nejlepší odpověď
petra15

Mám ráda americkou kulturu, ale moc mi vadí americká válecnická politika. Na rozdíl od mírumilovných Rusu a Cinanu, musejí na celém svete jen zabíjet…a rozdmychávat konflikty…Kazdý ví, ze Irák se Saddamem Husejnem byl 1000 x lepsí, nez po té americko-britské válce..která byla protiprávní – nebo se pletu? A co Guantanámo a tajné CIA-mucírny v Polslu a Rumunsku?
A ted se zase pletou do ruských zájmu, jen kdyby to delal Rus jim…Vsechny tyto akce delají jako kdyby nic bez UNO – mandátu…

Další odpovědi
zzzzz

Mi vadí, že do všeho strkají rypák. ☹
Na druhé straně se mi líbí, že tam má člověk právo bránit svůj majetek 🙂

zjentek

mně se líbí jejich suverenita a důstojnost ..kdo nevytáhl paty z bývalého východního bloku, neví co říkám
zzzzz: co svět světem stojí, tak bohatí chudejm do všeho strkají rypák :o

mosoj

To je nacionalismus !!! jako prase. Pryč s takovou školou.
Já mám rád, nebo nemám, lidi.

Kelt

Vadí mi na nich spousta věcí. Například jejich zákony, které umožňují mít vozidlo skoro každému člověku a toto vozidlo dotyčnému zůstává, i když se dopustí trestného činu. Dále se mi nelíbí jejich suverenita a frajeřina a jejich vzdělanost, mnozí ani neví, kde je Evropa a jiné státy, podle nich je USA, pak dlouho nic, potom hromada hnoje a ostatní. Nelíbí se mi jejich nezájem učit se cizí jazyky.
Na druhé straně jsou velmi přátelští a ochotní ke komunikaci. V jejich filmech, zdánlivě jednoduchých dokáží úžasně vyjádřit všeobecné lidské hodnoty, jako je láska k vlasti, k rodině, pocit sounáležitosti a pod.
A jaký je rozdíl mezi českým a americkým důchodcem? Žádný, oba si za svůj důchod mohou zaplatit výlet do Prahy.

NikkiHeat

Mě vadí že věří v ten obludnej neexistující klišovitý americký sen…

Stingo

Líbí se mi, ze schopní lidi jsou tam dobře ohodnocení.

bububabu

Líbí se mi že tam jsou lidé více otevřenější, přijímají se navzájem a neškatulkují se tak jako my. Berou člověka takový jaký je. Jsou zásadovější a prosazují si právo i pravdu mnohem více nežli u nás a dokonce i mezi přáteli. U nás se spíše lidé řídí kam vítr tam plášt, já ti dám, ty mi dáš klidně na úkor jiného a pak to zapijme pivem. Tolerantní jsou k sobě navzájem ale ne tím stylem jako u nás -přehlížení zla a podvodů jednoho k druhému. Oni správně chápou smysl svobody jak ve vyjadřování se, oblékání se nebo náboženství. Tam má každý právo se vyjádřit aniž by byl za to insultován, spíše debatují nežli se hrubě napadají tak jako u nás. Tam vědí že svoboda neznamená třeba smilnit nebo někomu hrubě nadávat nebo posuzovat vzhled, rasu nebo názor, tak jak právě svobodu chápou u nás. Lidé mají větší pracovní nasazení a zase zaměstnavatel má větší pochopení pro zaměstnance, třeba chtějí aby do práce byli odpočatí a nenutí je vstávat ve 3,30 ráno tak jako u nás.
Netvrdím že jsou všichni tam takový skvěláci , ale z větší části ano…

Mimochodem taková otázka do školy mi zní dost divně. Vypadá to jakoby komunisté tajně chtěli zjistit kdo má jaký postoj k jejich úhlavnímu nepříteli… :)

petra15

bububabu
né komunisté, ale NSA (americká spionáz)

arygnoc

majú divní až zvrátený pohľad na svet, egoistický pohľad.
myslia si, že sú najlepší, že zožrali múdrosť sveta.
sami strieľajú a nevedia pochopiť, keď iní strieľajú po nich.

nevadí im zabiť 268 ľudí za záchranu svojho blízkeho (keby sa tak chovali ich obete, amerika by bola rajom bizónov).

petra15

ano, moje slova…