annas

Proč Mata Hari vstoupila do tajných služeb?

Nejznámější špionka… stále se objevují nové informace …

Nejlepší odpověď
hanulka11

tenkrát když vystupovala v Holandsku ji německý konzul Kramer navrhl ,aby se stala placenou agentkou říšské tajné služby, ona nevěděla určitě do čeho jde

Další odpovědi
dědapetr

Když vypukla první světová válka, seznámila se v Holandsku s agentem, který jí naverboval do služeb německé rozvědky. V Paříži později přijala obdobnou nabídku Francouzů a stala se agentkou na dvě strany. V lednu 1917 se Francouzům dostala do rukou šifra, která ji prozradila. Dne 13. února byla v jednom z pařížských hotelů zatčena. Soud za zavřenými dveřmi obvinil Matu Hari ze smrti 50 000 vojáků a odsoudil ji k trestu smrti. Při popravě 15. října 1917 pouze tři z 12 výstřelů zasáhly její tělo,[zdroj?] ale zranění byla smrtelná.
Doplňuji:
V pondělí to bude devadesát let, co kvůli špionáži ve prospěch Německa stanula před popravčí četou. Když zahřměla salva, Mata Hari zemřela, ale zrodil se její mýtus.
http://www.ty­den.cz/rubriky/zah­ranici/evropa/ma­ta-hari-naha-spionka-cisare-vilema_26188.html

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ma­ta_Hari

iceT

První světová válka zastihla Matu Hari v Berlíně, ale pro nepříznivou atmosféru se vrátila do neutrálního Holandska. V Amsterodamu měla několik představení a připravovala se na odjezd do Paříže. Před odjezdem ji navštívil německý konzul Kramer a navrhl jí, aby se stala placenou agentkou říšské tajné služby. Ona ve své naivitě souhlasila nevědíc, co to obnáší a na jak tenký led se pouští. Kromě toho, konzula sledovali britští agenti a tato návštěva jim neunikla.

V květnu roku 1916 přišla do centra francouzské kontrašpionáže zpráva ze Scotland Yardu o podezření, že Mata Hari je vyzvědačka pro císařskou německou vyzvědačskou službu.

Mata Hari potřebovala určité potvrzení pro cizince, proto navštívila oddělení generálního štábu, kde se setkala se šéfem francouzské kontrašpionáže Ladouxem. Ten věděl o podezření Scotland Yardu, ale přesto jí nabídl spolupráci a ona souhlasila. Když pak oznámila, že se chystá na cestu do Holandska, Ladoux toho využil a pověřil ji, aby v Bruselu získala informace o německých válečných plánech.

Do Amsterodamu se plavila ze Španělska. Britská fregata loď zadržela, Matu Hari zatkli, vyslýchali, ale pro nedostatek důkazů ji poslali parníkem zpátky.

Zdroj: http://www.fi­nancnici.cz/ma­ta-hari