Avatar uživatele
pusinka50

Proč máme takové idio.ské zákony, že nemůžeme vydat zahraničního zločince jeho zemi, pakliže mu hrozí trest smrti??

Byli by jste pro obnovení trestu smrti? Já ano.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4066 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Otázka zde už byla nesčetněkrát. – viz 252 odkazů ve zdroji:
Kromě toho je polemika zhola zbytečná, protože jsme jako člen EU podepsali úmluvu o zrušení trestu smrti jako nehumánního reliktu s rizikem zneužití a justičních vražd.(viz politické procesy v 50. letech a dnešní stav v Bělorusku, Číně a dalších nedemokratických režimech).
V odkazu níže je i překvapivý údaj, že dle statistiky vyjde poprava dráž, než doživotí. (Takže laická úvaha o ekonomické stránce se stává lichou).
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Tres­t_smrti
Otázka přísnějšího režimu, doživotí a povinnosti pracovat ve výkonu trestu je jiný problém, jež vězeňská služba a Min. spravedlnosti řeší řadu let.
V současné recesi přicházejí o pracovní šance i samotné věznice.
Doplňuji:
Otázka spadá do rubriky Právo a zákony.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=trest%20smrti

Upravil/a: anonym

3 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?beer, anonym, anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Mezinárodní úmluvy mezi jednotlivými stranami o vydávání osob se liší stát od státu.
Obnovení trestu smrti rozhodně není aktuální téma. I v naší době je možnost justičního omylu a zneužití trestu smrti. Myslím, že vyjímečný trest doživotí je dostatečným trestem . Takový odsouzený je doživotně oddělen od ostatní společnosti…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Protože je naši zákonodárci takto schválili.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Bedy

Ne, nejsem. Podívejte se, kolik se stalo justičních omylů v USA. Je to zbytečné.
Osobně bych byl pro zpřísnění trestů a režimů ve věznici i s možností nucených prací v těžších případech, například v problematice pedofilie…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
david22

Trest smrti je kontroverzní téma. Riziko justičního omylu je dost závažné a je trend od něj upouštět.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
BANAN93

stačí ten katarskej princ, kterej byl propuštěn domů a teď byl amnestován a tak si může zase přiject na české děti

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Znovuzavedení bolševických táborů nucených prací, uranových dolů apod., je v dnešní době zcela společensky nepřijatelné a neprůchodné.

před 4065 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
pusinka50

Mně jen vadí, že všechny vězně živíme, pak jich spousta dostane amnestii, zas nás to stojí peníze, než je pochytáme a vadí mi, že každý vězeň stojí daňové poplatníky 1.000 Kč denně. Za rok pak 320 tisíc korun za to, že si válí celou dobu šunky a ještě si ušetří peníze. Kdyby měli nucené práce, bylo by to o něčem jiném

před 4066 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
pusinka50

Mně jen vadí, že všechny vězně živíme, pak jich spousta dostane amnestii, zas nás to stojí peníze, než je pochytáme a vadí mi, že každý vězeň stojí daňové poplatníky 1.000 Kč denně. Za rok pak 320 tisíc korun za to, že si válí celou dobu šunky a ještě si ušetří peníze. Kdyby měli nucené práce, bylo by to o něčem jiném

před 4066 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek