Michal47

Proč mám ztrvrdlé místo na rozhraní mezi spodní částí zubů a kořenem jazyka?

Jedná se o útvar na sliznici úst. Zpočátku to byl necitlivý výrustek, nyní má tendenci bobtnat jídlem a být zanícený. Ústní voda pomáhá jen přechodně. Předem moc děkuji za radu.

Nejlepší odpověď
Terryle

Tipla bych to na nějakej malej absces – hnisavý ložisko, to může časem zatvrdnout a zvenčí se zahojit (hlavně v puse, tam se hojí rychle všecko). Zašla bych si s tím k zubaři, dá vám injekci, otevře to, vyčistí a je za pár minut po problému. Jinak to může dělat paseku, mít v puse zdroj zánětů není dobrý – může se to dostat k zubům a to by pak zatraceně bolelo :o/ Nehledě na to, že mít dlouhodobě abscesy v těle není zdravý ani na srdce.
Skákněte k zubaři, ať se vám na to mrkne a nazná sám, co s tím…

Další odpovědi
anonym

Nemám tušení,co to je,ale fofrem bych uháněl k lékaři.

Ústní sliznice je z celého trávicího ústrojí nejvíce vystavena vlivům zevního prostředí a svými neuroreceptory ovlivňuje řadu důležitých fyziologických funkcí. Na druhé straně je její stav ovlivňován také vnitřním prostředím. Ústní sliznice, dobře přístupná vyšetření zrakem , obráží mnohdy velmi citlivě a pohotově řadu chorobných změn celého organismu, především změn metablické povahy.

Michal47

Terryie, nebyl to absces, ale pouze ucpaná slinná žlázka.