zzzzz

Proč mám zabržděné Odpovědi.cz? Jiné stránky ne.

Už dva dny mi jedou chvílemi strašně pomalu, třeba když na něco kliknu, tak se 5 i deset minut točí to kolečko a až potom to najede. Pak to jede zase chvíli rychle a znova se to opakuje. Dnes tak 10×. Ostatní stránky mi jedou rychle, mám otevřeno více záložek, tak než načtou odpovědi, jsem na jiné stránce a ta jede opravdu normálně.
Předtím mi to nedělalo, jen teď asi dva dny.
Probíhá tu nějaká údržba, která mi to zpomaluje? Máte to také?

Prosím o vysvětlení pro blondýny, víte jak na tom s PC jsem 🙂
Děkuji.

Nejlepší odpověď
anonym

Dělá mi to taky – mám dojem (opravdu jde jen o odhad), že chvílemi je web přetížen přístupy.

Další odpovědi
pusinka50

Tak díky za otázku. Chtěla jsem se zeptat už i sama. Mně se Odpovědi blokují již čtvrtý den!! Nenačítají, ani když okno zavřu a znovu otevřu, zaseknou se a neodpovídají hodně dlouho, většinou po pár minutách nevydržím čekat a jdu na jiný server, ale seká se to pořád, i dnes!! Že by s tím admini konečně začali něco dělat?? Kdo z vás zlatých jim o tom napíše??? Normální to přece není a o přetíženosti webovky silně pochybuji, když to trvá už několik dní v různých denních hodinách!!

bolak

Asi se v tom vrtaj…

Zdroj: http://s0.uplo­ads.im/SzJD8.png

NikkiHeat

Taky taky, někdy to naskočí během zlomku vteřiny a pak to zas točí a točí až jsem z toho vytočený )

Beer4Real

Též to mám tak, je nás tu moc :)

ivzez

Sem je lepší chodit v noci a s vypnutým javascriptem.
Jinak by mi Firefox asi začal stávkovat …

suaeda

Také se mi to včera a den předtím stalo. Mezi 6 až 8. hod večerní se přístup na web odpovědi zpomalil. Předtím se mi to nikdy nestalo. Nejdřív jsem si myslel, že je to mým poskytovatelem internetu, ale po překliknutí na jiné stránky jsem zjistil, že je chyba jen na tomto webu.
Možností proč se přístup prakticky zablokoval je více. Server buď nestačí zvládat více přístupů, což se mi nezdá. Dříve se nic podobného nestalo. Také může být server poškozen a nestačí vše při zatížení zpracovávat. Rovněž úplně nelze vyloučit opravy a zásahy ze strany aminů. Stejně tak by mohlo v krajní možnosti jít i o nějaké pokusné útoky nejapného vtipálka na server.

arygnoc

chyba nie je na vašej strane.
server nestíha (to je miesto, kde sú všetky tie otázky a odpovede uložené (databáza) a odkiaľ sú k vám vyťahované (pomocou nejakého „programu“ – ten sa volá skript – ale to je véééľmi laicky podané).

proste – sú pomalí.

zzzzz

Ary jsem v tom fakt blondýna, ale mi to do čtvrtku jelo normálně. Takže to dělá i u tebe?

zzzzz

Myslíš, že ho někdo může přetěžovat schválně, mi to dělá opravdu jen pár dní, předtím bylo vše OK a nechce se mi věřit, že by se to tu ze dne na den tak zpopularizovalo, že by to tu přetížili noví odpovídači.

Už mám i paranoiu, zda to není tou virovou otázkou 🙂

ptáč

Už jsem myslel že chyba je na mé židli. Webová stránka neodpovídá, tím i prohlížeč. Asi sem chodí hodně lidí. Pán majitel se bude muset přesunout na něco výkonnějšího. Paranoja? Tu mám taky, zda mě nějak neblokují 🙂

anonym

Přetěžování „schválně“ je možné (např. DDoS – kukni na – http://diit.cz/cla­nek/co-to-je-ddos-utok-a-jak-se-dela ), ale nemyslím, že je pravděpodobné (ledaže by ´válčily´ odpovědny 😉 ).
Ani se nedomnívám, že by šlo o plánovanou údržbu – stává se to v libovolnou hodinu, ale častěji jsem zpomalení zaznamenal přes den.
Spíše se domnívám, že došlo k překročení nějakého ´kritického´ parametru DB (vatriant je spousta) a admin (majitel) řeší, jak fungování webu optimalizovat.

zzzzz

🙂 Tak to mu bude držet palečky, aby to brzo vyřešil 🙂

Dík, jste mě fakt uklidnili 🙂

arygnoc

je to u nich, robí to aj mne, ostatné beží normálne – proste sú na takom serveri, ktorý je vyťažený (nemusí to byť iba odpoveďami).

stáva sa to, keď tam niekto nahraje nejaký blbý skript, ktorý zaťažuje server najdlhšie možnými výpočtami (cca 30 sec), ale často, a preto potom nestíha sa venovať ostatným veciam, čo spôsobuje pomalú odozvu (odosielanie stránok).

zzzzz

Tak dík, si mě uklidnil, jsem si už myslela, že jsem si stáhla něco já.

anonym

To by sis musela stáhnout ´riadne mrchavú sviňu´ – aby ti zpomalilo prohlížení jen jednoho webu…
😉

arygnoc

skúste si naštudovať niečo o odozvách a potom môžete zisťovať odozvy toho ktorého serveru (príkaz ping)

seznam má odozvu okolo 40 ms, odpovedi 70–73 ms, teda skoro raz toľko.

anonym

Nemyslím, že by se jednalo o zpomalení na úrovni síťové komunikace – teď jsem zkusmo ping na chvíli spustil a
odpovedi.cz – min 9, max 97, prům. 12
seznam.cz – min 10, max 26, prům. 12
Zřejmě to k serverům ´nemám daleko´ (otázkou je, odkud se připojuješ ty).
Spíš to opravdu vidím na problémy webu samotného (aplikace), než serveru.
Ale kdoví…?
😉

zzzzz

Ary já jsem fakt blondýna 🙂
Takovou věc si já sama nastudovat nedokážu 🙂
Ale uvažuji, že se přihlásím do nějakého PC kurzu, protože já jsem opravdu jen „blbý uživatel“

zzzzz

Jo a mimochodem, kde máme paní -iv-? Už jsem tu od ni pár dní nic nečetla ☹

arygnoc

včera som niekde videl od nej pár úsmevov.
alebo to bolo predvčerom?

;)