Pokročilý

Proč mám po instalaci Windows 8.1 hlasitý větrák?

Dobrý den, právě jsem nechala Windows nainstalovat novou verzi osmiček a jakmile se mi počítač spustil, začal mi hrozně hlasitě foukat větrák. Nevíte, co s tim? Notebook (sony vaio) mám pul roku.
Doplňuji:
Asi jsem byla nepochopena, šlo o systémovou aktualizaci, kterou mi nabídl sám windows 8, do ted bylo vše v pořádku. Možná je ty na místě otázka, jak se vrátit k W8?

Odpovědi:

Ať ti ten, kdo instaloval, zkontroluje, zda jsou nainstalovány (a správně) ovladače motherboardu (řídí - mimojiné, rychlost otáčení větráčku CPU). Další možnost chyby skýtá nastavení BIOSu (opět CPU fan).
Mimochodem - pojmi to jako reklamaci, nemyslím, že by šlo o vlastnost Win8.1.
Doplňuji:
Aha - promiň, špatně jsem to pochopil. ;-)
Vracet se k W8 bych asi nedoporučil.
Zkontroluj si (nebo nějaký kamarád ať se ti na to koukne), co už jsem psal.

Zlatý

Vracet se k Windows 8 považuji za krajní možnost. Windows 8.1 je distribuován jako aktualizace pro Windows 8, něco jako když byly vydávány tzv. Service Packy pro nižší verze Windows.

Navrhuju zkontrolovat, zda-li jsou ovladače nainstalované - často je totiž nutné nainstalovat některé ovladače znovu, co jsou udělány přímo pro Windows 8.1, protože si s těmi osmičkovými plně "nerozumí". Skočte na stránky výrobce - tedy Sony Vaio, do vyhledávání zadejte model Vašeho notebooku a ovladače tam určitě najdete pro Windows 8.1.
Postahujte je - hlavně se zaměřte na chipset a postupně je nainstalujte. A uvidíte, že to bude zase v pořádku.

Jinak skočte k někomu známému, který tomu rozumí, ideálně do servisu a zeptejte se na to. Určitě poradí a vše udělají. Aspoň to tak u mne chodí.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.