barusee

Proč mám po instalaci Windows 8.1 hlasitý větrák?

Dobrý den, právě jsem nechala Windows nainstalovat novou verzi osmiček a jakmile se mi počítač spustil, začal mi hrozně hlasitě foukat větrák. Nevíte, co s tim? Notebook (sony vaio) mám pul roku.
Doplňuji:
Asi jsem byla nepochopena, šlo o systémovou aktualizaci, kterou mi nabídl sám windows 8, do ted bylo vše v pořádku. Možná je ty na místě otázka, jak se vrátit k W8?

Odpovědi
anonym

Ať ti ten, kdo instaloval, zkontroluje, zda jsou nainstalovány (a správně) ovladače motherboardu (řídí – mimojiné, rychlost otáčení větráčku CPU). Další možnost chyby skýtá nastavení BIOSu (opět CPU fan).
Mimochodem – pojmi to jako reklamaci, nemyslím, že by šlo o vlastnost Win8.1.
Doplňuji:
Aha – promiň, špatně jsem to pochopil. 😉
Vracet se k W8 bych asi nedoporučil.
Zkontroluj si (nebo nějaký kamarád ať se ti na to koukne), co už jsem psal.

Bedy

Vracet se k Windows 8 považuji za krajní možnost. Windows 8.1 je distribuován jako aktualizace pro Windows 8, něco jako když byly vydávány tzv. Service Packy pro nižší verze Windows.

Navrhuju zkontrolovat, zda-li jsou ovladače nainstalované – často je totiž nutné nainstalovat některé ovladače znovu, co jsou udělány přímo pro Windows 8.1, protože si s těmi osmičkovými plně „nerozumí“. Skočte na stránky výrobce – tedy Sony Vaio, do vyhledávání zadejte model Vašeho notebooku a ovladače tam určitě najdete pro Windows 8.1.
Postahujte je – hlavně se zaměřte na chipset a postupně je nainstalujte. A uvidíte, že to bude zase v pořádku.

Jinak skočte k někomu známému, který tomu rozumí, ideálně do servisu a zeptejte se na to. Určitě poradí a vše udělají. Aspoň to tak u mne chodí.