Frogman

Proč mají zajíci kulaté bobky?

Proč nemají normální stolici, ale kulaté bobky?

Nejlepší odpověď
arachis

A nejen zajíci,ale i ostatní býložravci. Je to stravou,kdyby člověk baštil jen zrní a trávu,vypadala by jeho stolice taky tak. A jak to funguje? Žaludek čas od času vypustí malou část natrávené potravy do střeva a ta než dojde nakonec,tak se vysuší a zakulatí cestou ven,takže ty kuličky/oválky/šiš­tičky jsou jednotlivé dávky vypuštěné stravy ze žaludku

Další odpovědi
ReHu

Arachis, a jak to je u hovězího dobytka? Dík.

anonym

Není to až tak jak píše Arachis,krávy,když baští jen zelený,tak to z nich pěkně lítá,protože mají jiné trávení než králíci. nebo zajíci.
U králíků a zajíců je to jinak ,protože mají specifický trávicí systém.
Potrava je rozmělněna, rozkousána a putuje do žaludku, hned jde do tenkého střeva, kde jsou vstřebány jednoduché cukry, ale tam se ta potrava moc nezdrží, ale hlavní součástí trávicího traktu je tlusté a slepé střevo. Tady je potrava rozdělena na dvě takové části, kdy ta, kdy ty hrubé velké kousky jsou posunuty do tlustého střeva a ty malé výživné jsou posunuty do slepého střeva. V tom tlustém střevě se pomocí bakterií uvolňují vlákniny, těkavé mastné kyseliny, které jsou hlavním zdrojem energie pro králíka. Ty jsou potom vyloučeny ve formě kulatých tuhých bobků, které známe.
Pověstné králičí bobky, ale co se už se málo ví, ve slepém střevě dochází k pohybu zažitiny sem a tam a zde se nachází bakterie, které vlastně tráví tuto zažitinu a dostávají z ní vitaminy, bílkoviny. Tato část potravy takzvané /nesrozumitelné/, jsou potom vyloučeny králíkem a následně jím opět požírány, ale jsou to trochu jiné bobky než vidíme v králíkárně,to znamená, že on ty vitaminy, které ty bakterie vytvoří a bílkoviny, tak on je králík sní a tím je vlastně získá. Tímto způsobem je králík přizpůsoben na zpracování velmi málo výživné potravy a je schopen přežít za velmi chudé stravy.
V těchto bobcích nalézá králík velmi důležitý vitamin B. Tyto bobky nejsou kulaté a suché, ale jsou vlhké, mají zvláštní tvar a králík je většinou odebírá přímo u konečníku,které my nevidíme. Je to přirozený způsob a pro jeho zdraví je to velmi důležité.

anonym

zřejmě je to podle jejich trávícího ústrojí. správný stopař pak hravě pozná druhy zvěře podle lejna, bobku atd. a dokonce i podle jeho teploty i čas výskytu na místě 😁

annas

U okopírovaného textu je třeba vložit odkaz.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-rekne-cloveku-ktery-vzejde-z-belocha-a-romky-a-obracene#discussion

anonym

Nechápu,proč pan Barbakan smazal moji adekvátní odpověd.

váš příspěvek byl nahlášen jiným uživatelem k posouzení administrátorovi serveru.

Příspěvek: Není to až tak jak píše Arachis,krávy,když baští jen zelený,tak to z nich pěkně lítá,protože mají jiné trávení než králíci. nebo zajíci.
U králíků a zajíců je to jinak ,protože mají specifický trávicí systém.
Potrava je rozmělněna, rozkousána a putuje do žaludku, hned jde do tenkého střeva, kde jsou vstřebány jednoduché cukry, ale tam se ta potrava moc nezdrží, ale hlavní součástí trávicího traktu je tlusté a slepé střevo. Tady je potrava rozdělena na dvě takové části, kdy ta, kdy ty hrubé velké kousky jsou posunuty do tlustého střeva a ty malé výživné jsou posunuty do slepého střeva. V tom tlustém střevě se pomocí bakterií uvolňují vlákniny, těkavé mastné kyseliny, které jsou hlavním zdrojem energie pro králíka. Ty jsou potom vyloučeny ve formě kulatých tuhých bobků, které známe.
Pověstné králičí bobky, ale co se už se málo ví, ve slepém střevě dochází k pohybu zažitiny sem a tam a zde se nachází bakterie, které vlastně tráví tuto zažitinu a dostávají z ní vitaminy, bílkoviny. Tato část potravy takzvané /nesrozumitelné/, jsou potom vyloučeny králíkem a následně jím opět požírány, ale jsou to trochu jiné bobky než vidíme v králíkárně,to znamená, že on ty vitaminy, které ty bakterie vytvoří a bílkoviny, tak on je králík sní a tím je vlastně získá. Tímto způsobem je králík přizpůsoben na zpracování velmi málo výživné potravy a je schopen přežít za velmi chudé stravy.
V těchto bobcích nalézá králík velmi důležitý vitamin B. Tyto bobky nejsou kulaté a suché, ale jsou vlhké, mají zvláštní tvar a králík je většinou odebírá přímo u konečníku,které my nevidíme. Je to přirozený způsob a pro jeho zdraví je to velmi důležité.
Nahlásil uživatel: barbakan
Z důvodu: Ostatní porušení pravidel serveru nebo kodexu uživatele.

arachis

Hovězí dobytek má jaksi více žaludků,takže tam to funguje trochu jinak

ReHu

Dík 🙂

anonym

Porušil jsi pravidla tím, že neuvádíš autora tebou kopírovaného příspěvku!

Uvádějte zdroj

Je naprosto v pořádku používat on-line zdroje pro odpovídání na otázky. Pokud čerpáte z nějakého zdroje, uveďte tento zdroj a nechte uznání tomu, komu patří.