Proc maji vietnamci prostredni jmeno?

Proc maji vietnamci prostredni jmeno? Da se to nejak urcit, nebo je to jejich prijmeni? (priklad: Dan TRAN Jin) nic jineho me nenapadlo :D (

Nejlepší odpověď
annas

Vietnamská jména se většinou skládají ze tří částí: 1., rodinné či klanové jméno, 2., střední jméno a 3., osobní jméno.

Rodinná či klanová jména jsou nejčastěji jednoslovná. Nejvíce používaná příjmení naleznete na internetových stránkách.

Občas se vyskytují i dvouslovná klanová jména, a to v případě, že jedinec přešel z jednoho klanu do druhého. Jméno klanu, který jedince přijal, je na prvním místě, jméno klanu, ze kterého jedinec pochází, je na druhém místě.

Některá dvouslovná rodinná jména vznikla spojením klanového jména se středním jménem.

Střední jméno slouží převážně k rozlišení žen od mužů. Nejčastějším druhým jménem dívek je Thi = báseň, nejčastějšími mužskými středními jmény jsou:
Van, Huu, Duc, Dinh, Xuan, Ngoc, Quang, Cong. Střední jméno může sloužit také pro identifikaci mužských členů jedné rodiny ( jedné generace této rodiny ) . V tomto případě mají všichni muži v jedné rodině stejné druhé jméno. Určitá střední jména rozlišují sourozence dle stáří.

Další informace v odkazu.
http://www.ptej­teseknihovny.cz/u­loziste/aba001/2007-2009/vietnamska-jmena-vyznam