Kulpix

Proč mají v Rusku méně kvalitní benzín? A povoleny horší emisní normy?

Vždyť naše TATRY(111,138,1­48,aj.), vyvážené do Ruska museli mít speciálně upravený motor, aby zvládali drsné ruské podmínky. Proto se jim říkalo Tatra sibiřanka.

Odpovědi
Drap

Kvalita benzinu nemá s úpravou Tater nic společného. Tatry se upravovaly aby byly schopné spolehlivého provozu v trvalých vysokých mrazech.Každý stát si na svém území může nastavit jaké chce normy.

Kryšpín

Příbuzný pracoval na montáži v Irkutsku, tak na př. Artik Tatra, měla vyhřívanou korbu, dvojitá skla, zateplenou kabinu, topení do kabiny i pro motor, když tam bylo okolo – 50C, tak i některé benzíňáky se přes noc nechaly běžet, údajně se tam nekradlo, tak nebyl problém. Prý když bylo – 10 – 15 C, tak si domorodci pochvalovali jaké je už teploučko.