bolak

Proč mají v dětských knížkách ježečci na bodlinkách jablíčka?

Jak to vzniklo? Kdo to vymyslel? Protože to je přece nesmysl, jak by je tam dostali? Dyť maj šíleně krátký ruce, a jeden ježek nedošáhne druhýmu ježkovi doprostřed zad, a i kdyby jo, tak by si přitom popíchal bříško..

Nejlepší odpověď
annas

Už jsem jednou odpovídala.

O ježkovi a jablku si přečtěte v odkazu. Zřejmě zapracovala fantazie malířů, chtěli „zlidštit“ toto zvířátko, i když ježek ve skutečnosti o jablka vlastně nestojí. .

Ježek si s jablkem pohraje, případně jej může i rozžvýkat a naplivat si jej na bodliny coby parfém.

http://jezek.blo­guje.cz/851042-ji-jezek-jablka.php

Další odpovědi
www

Protože s žížalama, chroustama a slimákama na bodlinách by se dětem asi nelíbil 🙂. Je to jen autorova fikce pro přiblížení zvířete dětem.

anonym

protože se válí pod ovocným stromem.
Vážně, je to mýtus, ježek je hmyzožravec, ale nech mi iluze a snění jako o ježíškovi

anonym

Protoze s melounem by to nemuselo s jezeckem dobre dopadnout. :(

  • iv-

vagra

😁