Proč mají spojené státy nebývalý zájem o Kubu?

Že by v tom byly kubánské pomeranče?

Nejlepší odpověď
ten který je

Je to stejný důvod jako zájem Ruska o Írán.

Další odpovědi
suaeda

Samozřejmě je to hlavně rozšiřování vlivu. Dále je to vojenské hledisko. Stačí si přečíst něco o karibské krizi.
A pak třeba bohatí důchodci na staří chtějí mít přijatelné klima v nezkažené přírodě. Stačí se podívat na nedalekou Floridu, kolik tam žije zámožnějších lidí včetně těch starších.

led

Predsa len mikrovzdialenosť Kuby od USA je hrozivá aj z vojenskej aj z politickej stránky
Pre jej strategickú polohu z vojenského hľadiska
Pre jej politickú polohu – komunistický vred na pokožke kapitalizmu

orwell

Ono se USA z představy ruských základen s raketami středního doletu na Kubě musí dělat hodně špatně. Pokud vím, před nedávnem Putin smazal dluh Kuby vůči Rusku. Ale raketové základny NATO na Ukrajině namířené na Rusko budou patrně v pořádku.

ivzez

Spíš je vyplašilo odpuštění 90 % z dluhu Rusku …

Bičiště

Protože ovládnutí Kuby pomocí ekonomického embarga k ničemu nevedlo, tak se mění taktika. Strategie zůstává – podmanění si Kuby. Do úvahy přichází „Havanské jaro“ nebo „sametová revoluce“. Jak to dopadne se uvidí, ale dolary a chtiví politici k tomu, zmůžou hodně.

Drap

Jen obyčejné rozšiřování svého vlivu, jako téměř všude na světě.

Putin

Nejspíše si začínají myslet, že se Fidel Castrův život blíží ke konci a chtějí toho využít, ale jeho bratr jim to nedovolí :)

Agneta

Snad proto, že se Obama (dnes už běžně zvaný „Bombama“) nachází ve volném pádu :DDD

anonym

Pfrotože chtějí Fidelovo doutníky!